Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Najlepsi nagrodzeni. 23.Diecezjalny  Konkurs Biblijny rozstrzygnięty

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Najlepsi nagrodzeni. 23.Diecezjalny  Konkurs Biblijny rozstrzygnięty

07 czerwca 2018 / Tekst

23.Diecezjalny  Konkurs Biblijny  rozstrzygnięty.  Uroczysta Gala Finałowa odbyła się w Kieleckim Centrum Kultury w Kielcach. Podczas tegorocznej edycji wyłoniono łącznie 31 laureatów.

Jak zaznacza ks. dr Paweł Ścisłowicz, wizytator nauki religii diecezji kieleckiej, tegoroczna edycja konkursu była rekordowa. - Był to jeden z najliczniejszych konkursów biblijnych. W  pierwszym etapie szkolnym wzięło udział prawie 2 tysiące  uczniów w blisko 200 szkołach na terenie diecezji kieleckiej. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 475 uczniów, natomiast  w etapie finałowym, czyli diecezjalnym, który miał miejsce w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach wzięło udział 99 uczniów - informuje kapłan.

W tym roku uczestnicy musieli wykazać się znajomością Starego i Nowego Testamentu. Pytania dotyczyły bowiem Ewangelii wg św. Marka oraz Ksiąg: Estery i Tobiasza.  Wszyscy zaprezentowali wysoki poziom.  -Muszę przyznać, że kiedy pod koniec sierpnia ubiegłego roku poinformowałem katechetów o tematyce konkursu, ci  popatrzyli na mnie z niedowierzaniem. Stwierdzili wtedy, że to będzie zbyt trudne. Okazało się jednak,  że uczniowie potrafią zaskoczyć. I tak było, bo wszyscy wykazali się dużą wiedzą - podkreśla ks. dr Ścisłowicz.

Wśród laureatów znalazła się między innymi Aleksandra Otręba, uczennica klasy VI Szkoły Podstawowej w Brzegach. - Bardzo się cieszę, że wygrałam. Kiedy się o tym dowiedziałam nie mogłam w to uwierzyć - przyznała laureatka. Aleksandra  nie ukrywa, że udział w tym konkursie i dokładna lektura Pisma Świętego wiele ją nauczyła. - Od świętego Tobiasza nauczyłam się pokory, cierpliwości i wiary w modlitwę - powiedziała szóstoklasistka.

Podczas Gali Finałowej odbyło się także wręczenie nagród zwycięzcom Konkursu Plastycznego  dla uczniów klas I-III Szkół Podstawowych oraz Ośrodków Szkolno - Wychowawczych. Spośród ponad 150 nadesłanych prac jury wybrało 15 najlepszych.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna