Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Najlepsi nagrodzeni. 23.Diecezjalny  Konkurs Biblijny rozstrzygnięty

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Najlepsi nagrodzeni. 23.Diecezjalny  Konkurs Biblijny rozstrzygnięty

07 czerwca 2018 / Tekst

23.Diecezjalny  Konkurs Biblijny  rozstrzygnięty.  Uroczysta Gala Finałowa odbyła się w Kieleckim Centrum Kultury w Kielcach. Podczas tegorocznej edycji wyłoniono łącznie 31 laureatów.

Jak zaznacza ks. dr Paweł Ścisłowicz, wizytator nauki religii diecezji kieleckiej, tegoroczna edycja konkursu była rekordowa. - Był to jeden z najliczniejszych konkursów biblijnych. W  pierwszym etapie szkolnym wzięło udział prawie 2 tysiące  uczniów w blisko 200 szkołach na terenie diecezji kieleckiej. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 475 uczniów, natomiast  w etapie finałowym, czyli diecezjalnym, który miał miejsce w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach wzięło udział 99 uczniów - informuje kapłan.

W tym roku uczestnicy musieli wykazać się znajomością Starego i Nowego Testamentu. Pytania dotyczyły bowiem Ewangelii wg św. Marka oraz Ksiąg: Estery i Tobiasza.  Wszyscy zaprezentowali wysoki poziom.  -Muszę przyznać, że kiedy pod koniec sierpnia ubiegłego roku poinformowałem katechetów o tematyce konkursu, ci  popatrzyli na mnie z niedowierzaniem. Stwierdzili wtedy, że to będzie zbyt trudne. Okazało się jednak,  że uczniowie potrafią zaskoczyć. I tak było, bo wszyscy wykazali się dużą wiedzą - podkreśla ks. dr Ścisłowicz.

Wśród laureatów znalazła się między innymi Aleksandra Otręba, uczennica klasy VI Szkoły Podstawowej w Brzegach. - Bardzo się cieszę, że wygrałam. Kiedy się o tym dowiedziałam nie mogłam w to uwierzyć - przyznała laureatka. Aleksandra  nie ukrywa, że udział w tym konkursie i dokładna lektura Pisma Świętego wiele ją nauczyła. - Od świętego Tobiasza nauczyłam się pokory, cierpliwości i wiary w modlitwę - powiedziała szóstoklasistka.

Podczas Gali Finałowej odbyło się także wręczenie nagród zwycięzcom Konkursu Plastycznego  dla uczniów klas I-III Szkół Podstawowych oraz Ośrodków Szkolno - Wychowawczych. Spośród ponad 150 nadesłanych prac jury wybrało 15 najlepszych.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna