Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Modlitwa za weteranów

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

Hulajnoga konkurs 700x200

Hulajnoga konkurs 300x250

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Modlitwa za weteranów

Kielce / 07 września 2018 / Tekst

W intencji weteranów poległych w walce za ojczyznę, jak również żyjących odprawiona została w piątek w Kościele Garnizonowym msza święta, której przewodniczył proboszcz parafii, ksiądz podpułkownik Grzegorz Kamiński. Eucharystia była częścią obchodów Dnia Weterana Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej.

We mszy świętej o godzinie 12 uczestniczyli minister Jan Józef Kasprzyk, parlamentarzyści, wojewoda Agata Wojtyszek, dowódcy, komendanci, poczty sztandarowe, harcerze, młodzież oraz weterani. Eucharystię koncelebrował ksiądz porucznik Dariusz Jarliński, kapelan batalionowy 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

- Dziś modli się z nami dostojne grono kombatantów, ludzi, których męstwo i poczucie patriotycznego obowiązku budzą najgłębszy szacunek kolejnych pokoleń Polaków. Dajemy przykład młodym pokoleniom, że my Polacy umiemy walczyć nie tylko w chwilach zagrożenia, lecz także potrafimy w porozumieniu i wzajemnym poszanowaniu budować nasz wspólny dom. Jego pomyślną teraźniejszość i przyszłość. Otaczamy modlitwą nie tylko tych, którzy są pośród nas, ale również tych, którzy odeszli do Pana na wieczną wartę pozostawiając po sobie świetlany przykład umiłowania ojczyzny tak do końca, do ostatniej kropli krwi - powiedział przed rozpoczęciem modlitwy ksiądz Grzegorz Kamiński.

W wygłoszonej homilii dziękował weteranom za ich poświęcenie dla ojczyzny. - Głównymi bohaterami naszej uroczystości są Weterani Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej. To ich osoby oraz ich historie chcemy dzisiaj opowiadać przed Panem Bogiem. Nie czynimy tego, by Go pouczać czy o czymś Mu przypomnieć, ale po to, abyśmy w świetle Bożego Słowa i spojrzenia pełnego miłości, mogli na nowo umysłem, a nade wszystko sercem odczytać biografię weteranów, a w nich biografię Niepodległej w stulecie odzyskania przez nią wolności.

Posłuchaj całej homilii:

Po mszy świętej uczestnicy udali się do Domu Harcerza Harcerza im. Natalii Machałowej na kieleckim Białogonie, gdzie odbyło się patriotyczne spotkanie przy ognisku. Podczas niego wygłoszone zostały przemówienia okolicznościowe oraz wręczono odznaczenia i wyróżnienia weteranom zasłużonym dla ojczyzny. Program spotkania uzupełniły występy artystyczne harcerzy Związku Harcerstwa Polskiego.

Uroczystości odbyły się w ramach obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

ZOSTAW KOMENTARZ