STARCOM MULTI (7)
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Modlitwa za misje i misjonarzy
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Modlitwa za misje i misjonarzy

diecezja kielecka / 12 marca 2017 / Tekst

Biskup Kielecki Jan Piotrowski przewodniczył mszy świętej w intencji misji i misjonarzy w kieleckiej Bazylice Katedralnej.

Druga niedziela Wielkiego Postu obchodzona jest w Kościele katolickim, jako niedziela „Ad Gentes”, czyli dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Hasłem jest: „Gdzie misjonarze, tam nadzieja”.

Jednocześnie ks. biskup Jan Piotrowski modlił się w intencji Ojca Świętego Franciszka w czwartą rocznicę wyboru na Stolicę Apostolską.

-  Świadectwo wiary jest niezastąpioną katechezą w każdej przestrzeni naszego świata. Zadanie misyjne jest podobne do misji, jaką Bóg zlecił Abrahamowi, którego zaprosił, aby opuścił swoją ziemię i mówił innym ludom o Bogu Jedynym, bliskim człowiekowi, który jest Bogiem przymierza. Jego wyjście poza komfort swojego domu, majątku i kręgu przyjaciół, Bóg obficie pobłogosławił  – mówił podczas homilii ks. biskup Jan Piotrowski.

Ks. biskup przypomniał, że działalność misyjna Kościoła nie jest żadną strategią, chociaż jest przyobleczona w ludzkie działanie. W posługę charytatywną, edukacyjną oraz pracę duszpasterską. - Jest to przede wszystkim świadectwo wiary posunięte czasami, aż do męczeństwa – podkreślał ks. biskup.

Posłuchaj całej homilii ks. biskupa Jana Piotrowskiego.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna

STARCOM MULTI (7)