Na antenie: Party Mix Przebojów
Mateusz Sośnicki
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Modlitwa za misje i misjonarzy

Na antenie: Party Mix Przebojów
Mateusz Sośnicki
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Modlitwa za misje i misjonarzy

diecezja kielecka / 12 marca 2017 / Tekst

Biskup Kielecki Jan Piotrowski przewodniczył mszy świętej w intencji misji i misjonarzy w kieleckiej Bazylice Katedralnej.

Druga niedziela Wielkiego Postu obchodzona jest w Kościele katolickim, jako niedziela „Ad Gentes”, czyli dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Hasłem jest: „Gdzie misjonarze, tam nadzieja”.

Jednocześnie ks. biskup Jan Piotrowski modlił się w intencji Ojca Świętego Franciszka w czwartą rocznicę wyboru na Stolicę Apostolską.

-  Świadectwo wiary jest niezastąpioną katechezą w każdej przestrzeni naszego świata. Zadanie misyjne jest podobne do misji, jaką Bóg zlecił Abrahamowi, którego zaprosił, aby opuścił swoją ziemię i mówił innym ludom o Bogu Jedynym, bliskim człowiekowi, który jest Bogiem przymierza. Jego wyjście poza komfort swojego domu, majątku i kręgu przyjaciół, Bóg obficie pobłogosławił  – mówił podczas homilii ks. biskup Jan Piotrowski.

Ks. biskup przypomniał, że działalność misyjna Kościoła nie jest żadną strategią, chociaż jest przyobleczona w ludzkie działanie. W posługę charytatywną, edukacyjną oraz pracę duszpasterską. - Jest to przede wszystkim świadectwo wiary posunięte czasami, aż do męczeństwa – podkreślał ks. biskup.

Posłuchaj całej homilii ks. biskupa Jana Piotrowskiego.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna