Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Modlili się za żołnierzy z 2. Pułku Artylerii. Msza Święta w Kościele Garnizonowym

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Modlili się za żołnierzy z 2. Pułku Artylerii. Msza Święta w Kościele Garnizonowym

Diecezja Kielecka / 12 czerwca 2019 / Tekst

– Chcemy z wdzięcznością wspominać tych, którzy kochając Polskę za nią przelali swą krew – mówił ksiądz Dariusz Jarliński, wikariusz Kościoła Garnizonowego pw. NMP Królowej Polski w Kielcach podczas Mszy Świętej z okazji 100-lecia powstania 2. Pułku Artylerii Lekkiej Legionów.

Eucharystia rozpoczęła się o godzinie 15. Uczestniczyła w niej m.in. Danuta Żbikowska, córka ostatniego adiutanta dowódcy 2. Pułku Legionów, por. Tadeusza Rojka oraz prezes i założycielka Stowarzyszenia Rodzin i Sympatyków 2. Pułku Artylerii Lekkiej Legionów. Najświętszej Ofierze przewodniczył ksiądz Dariusz Jarliński, który wygłosił również homilię. – Jako Polacy, z wielu osiągnięć naszych rodaków powinniśmy być dumni. Wiemy także, że jeszcze wiele pracy potrzeba, aby wśród nas zapanował właściwy ład i autentyczna jedność. Jezus Chrystus zachęca nas dziś, abyśmy potrafili dostrzec każdy przejaw piękna, dobra, miłości i solidarności, będących znakiem Jego działania w życiu – przypomniał kapłan i dodał, że warto brać przykład z żołnierzy 2. Pułku. – To właśnie teraz oddajemy im cześć. Modlimy się także za ich bliskich i rodziny. Żołnierzom zawsze towarzyszyły hasła: Bóg, Honor, Ojczyzna – dodał ksiądz Jarliński.

Kapłan zwrócił również uwagę na znaczenie wolności we współczesnym świecie. – Musimy odzyskaną wolność i niepodległość dobrze zagospodarować. Przyczyni się do tego dbanie o pamięć o naszych dziejach. Dlatego nasza dzisiejsza obecność w tym miejscu jest szczególnie ważna. Druga sprawa, to stanowienie prawa w naszej ojczyźnie tak, aby stało ono na straży godności człowieka – zauważył.

Posłuchaj całej homilii:

W Mszy Świętej wzięli udział także: Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski oraz Tomasz Pleban, wicestarosta kielecki.

ZOSTAW KOMENTARZ