Na antenie: Fajna zmiana
Aleksandra Niemczyk i Mateusz Żelazny
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Modlili się w intencji Biskupa Seniora

Na antenie: Fajna zmiana
Aleksandra Niemczyk i Mateusz Żelazny
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Modlili się w intencji Biskupa Seniora

Kielce / 10 września 2017 / Tekst

W ten poniedziałek 11 września Ksiądz Biskup Senior Kazimierz Ryczan obchodzi 24. rocznicę święceń biskupich i ingresu do bazyliki katedralnej w Kielcach. Z tej okazji w intencji duchownego modlili się wierni świeccy, księża i siostry zakonne. Homilię wygłosił Biskup Kielecki ks. Jan Piotrowski.

Podczas Mszy świętej Biskup Kielecki ks. Jan Piotrowski mówił, że nasza rzeczywistość jest światem wzajemnych zależności i relacji z innymi ludźmi. One towarzyszą nam wszędzie: w domu, pracy, szkole czy wspólnotach parafialnych. - W tej przestrzeni wszyscy ludzie, a w szczególności wierzący mają do wykonania zadanie składania świadectwa wiary. Jak uczył papież Franciszek, wiara otwiera nam drogę i towarzyszy nam w całej naszej ludzkiej historii. Nie ma człowieka bez historii. Nawet to najkrótsze życie ją ma – mówił Biskup Kielecki ks. Jan Piotrowski.

Msza święta odprawiona została w intencji Księdza Biskupa Seniora Kazimierza Ryczana. - Przez tyle lat z tego miejsca i wielu innych miejsc w całej diecezji Ksiądz Biskup Senior walczył o prawdę. Dziękujemy mu za jego odwagę i mądrość głoszonego Bożego Słowa. Wciąż jest to wielkie chrześcijańskie wyzwanie i nasze zadanie w Kościele, który w tym roku zaprasza nas: idźcie i głoście całą prawdę o Chrystusie ukrzyżowanym i zmartwychwstałym. O tym Chrystusie, który zaprasza nas do źródła łaski i jest źródłem życia. Dlatego zgodnie z duchem Ewangelii, gdzie Pan Jezus prosi, aby nie być powodem zgorszenia kształtujmy w sobie wizję lepszego świata, w którym jest zgoda i pojednanie, szacunek i solidarność, szczere upomnienie i dobra rada – mówił do zgromadzonych w świątyni ordynariusz diecezji kieleckiej.

Posłuchaj całego kazania:

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna