Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Misyjny Dzień Dzieci

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Misyjny Dzień Dzieci

06 stycznia 2018 / Tekst
Fot. archiwalne Fot. archiwalne

6 stycznia to dzień, w którym  przeżywamy uroczystość Objawienia Pańskiego. Obok tego święta, w Polsce, podobnie jak w wielu innych krajach obchodzimy także patronalne święto Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Najmłodsi gromadzą się na wspólnych Eucharystiach, by modlić się za swoich rówieśników z najdalszych zakątków świata.

Światowy Dzień Misyjny Dzieci to patronalne święto Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Ustanowił go papież Pius XII w roku 1950. - Co roku - 6 stycznia - łączymy się z dziećmi całego świata na modlitwie w intencji rówieśników w krajach misyjnych. W ten sposób ofiarujemy im najcenniejszy prezent: modlitwę – mówi ks. Łukasz Zygmunt, dyrektor Misyjnego Dzieła Diecezji Kieleckiej.

Msza święta w intencji Dzieła Misyjnego odbyła się także w Bazylice Katedralnej w Kielcach. Eucharystii przewodniczył ks. biskup Jan Piotrowski. Podczas homilii hierarcha przypomniał między innymi Tajemnicę i znaczenie Bożego Narodzenia. Mówił też o wędrówce trzech Mędrców ze Wschodu opisanej przez Ewangelistę  Mateusza. – Zostawili swój majątek, swój życiowy komfort miejsca zamieszkania i szli kierowani intuicją zobaczenia czegoś, czego ich umysł dotąd nie przewidywał. Mieli bowiem w judzkiej mieścinie zobaczyć w osobie Jezusa wcielone Słowo Boga, który stał się człowiekiem- mówił biskup.

Ordynariusz diecezji kieleckiej przypomniał również o zadaniu, które spoczywa na każdym z nas. - Warto sobie uświadomić, że przez Chrzest Święty znacznie więcej niż Trzej Królowie jesteśmy uczestnikami Bożych obietnic. Jesteśmy kochani przez Boga w Jezusie i przeznaczeni do wieczności. Do tej wieczności, której nie jest w stanie wyobrazić sobie ludzki rozum (…). Tak więc nie możemy tego daru zatrzymać tylko dla siebie, ale trzeba się nim dzielić. Bowiem na mocy Chrztu Świętego jesteśmy misjonarzami. Napełnieni Duchem Świętym bez obaw i lęku mamy mówić o Jezusie całemu światu – powiedział biskup przypominając jednocześnie, by pamiętać o misjonarzach z Polski i diecezji kieleckiej, którzy głoszą Chrystusa w najdalszych zakątkach świata. Biskup prosił także o modlitwę za tych, którzy nie znają Boga, zwłaszcza za dzieci.  – Razem z dziećmi Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci, które przeżywają swoje misyjne święto modlimy się w intencji dzieci całego świata, aby spełniło się życzenie Jezusa „Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie i nie zabraniajcie im”- mówił ks. biskup Jan Piotrowski.

Na zakończenie hierarcha podziękował wszystkim dzieciom, które modlą się i zbierają ofiary dla swoich rówieśników.

Przypomnijmy, że tym razem  kolędnicy misyjni zbierali pieniądze na rzecz najmłodszych z Syrii i Libanu. Spotkanie, na którym zostanie podsumowana Misyjna kolęda w diecezji kieleckiej odbędzie 27 stycznia 2018 r. w Sanktuarium św. Józefa Opiekuna Rodziny w Kielcach.

Posłuchaj całej homilii:

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna