Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Międzynarodowy Dzień Białej Laski

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Międzynarodowy Dzień Białej Laski

Kielce / 12 października 2018 / Tekst

Kilkadziesiąt osób niewidomych i słabowidzących z Kielc i powiatu kieleckiego wzięło udział w uroczystych z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski. Obchody rozpoczęła Eucharystia w kościele pod wezwaniem Świętego Krzyża, której przewodniczył biskup kielecki Jan Piotrowski.

 

Międzynarodowy Dzień Niewidomych obchodzony jest 15 października, ale uroczystości, w których uczestniczyli członkowie koła Kielce Polskiego Związku Niewidomych, odbyły się już w piątek. Rozpoczęła je msza święta w kościele Świętego Krzyża o godzinie 9, którą odprawił biskup kielecki Jan Piotrowski w koncelebrze z proboszczem salezjańskiej parafii ks. Edwardem Lisowskim oraz proboszczem parafii pod wezwaniem św. Józefa Robotnika ks. Janem Iłczykiem.

W wygłoszonej homilii ksiądz biskup nawiązał do ewangelicznej opowieści o niewidomym i przytoczył liczne przykłady uzdrowień ludzi, borykających się z tą niepełnosprawnością.

- Każdy człowiek ceni sobie zmysł wzroku i dobrego widzenia, dlatego współcześni Jezusowi na widok ślepca, którego uzdrowił pytali, kto zgrzeszył, że się urodził niewidomy, on czy jego rodzice. Pytanie co najmniej nieeleganckie, a może nawet i złośliwe, ale odzwierciedlało sposób myślenia ówczesnej epoki. Dziś wiemy, że tak nie jest i w inny sposób szukamy odpowiedzi na problem choroby wzroku i ograniczonych możliwości - powiedział biskup.

Posłuchaj całej homilii:

Po Eucharystii uczestnicy przemaszerowali do restauracji ZUGA SHL, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.

Koło Kielce Polskiego Związku Niewidomych zrzesza 500 osób niewidomych i słabowidzących z Kielc i powiatu kieleckiego.

 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna