Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Maszerowali dla życia i rodziny

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Maszerowali dla życia i rodziny

10 czerwca 2018 / Tekst

Tłum kielczan uczestniczył w Marszu dla życia i rodziny, który przeszedł w niedzielę ulicami Kielc. Jego uczestnicy promowali wartość rodziny kierując się hasłem "Polska rodziną silna".

Wydarzenie rozpoczęło się Mszą św. w kieleckiej bazylice katedralnej. Po niej uczestnicy przeszli radosnym korowodem z placu Najświętszej Maryi Panny przez ulicę Czerwonego Krzyża i Wesołą a następnie skierowali się na Plac Wolności, z którego przeszli na ulicę Sienkiewicza, aby udać się w kierunku Placu Artystów, gdzie odbywał się piknik rodzinny.

- Już od 2006 roku w Polsce odbywają się marsze dla życia.Wynikają one z chęci pokazania, że dla nas życie jest ważne i że przeciwstawiamy się różnym ideologiom zakwestionowania życia. Ten marsz ma też na celu promocję rodziny, która jest naturalnym miejscem, gdzie to życie się rodzi - mówi ksiądz Mirosław Cisowski, dyrektor Duszpasterstwa Diecezji Kieleckiej i rzecznik prasowy kurii.

- Biorę udział w tym marszu, ponieważ wiem, że rodzina to podstawa państwa i dobrobytu. Cieszę się, że przyszło tu wiele młodych rodziców z dziećmi. Możemy być pewni, że nasze państwo w przyszłości zyska bardzo dojrzałych obywateli - dodaje jedna z uczestniczek marszu.

Tego samego dnia odbył się jeszcze jeden taki marsz w diecezji kieleckiej. Miał on miejsce we Włoszczowie.

WIĘCEJ ZDJĘĆ

 Tekst BP

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna