Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Mamy siedmiu nowych kapłanów!

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Mamy siedmiu nowych kapłanów!

Diecezja Kielecka / 25 maja 2019 / Tekst

Siedmiu diakonów diecezji kieleckiej przyjęło dziś święcenia kapłańskie z rąk biskupa kieleckiego Jana Piotrowskiego. – Nie bójcie się iść i nieść Chrystusa w każde środowisko, aby wszyscy poczuli jego miłosierdzie i odkupieńczą miłość – mówił do neoprezbiterów pasterz naszej diecezji.

Mszę Świętą, podczas której przyjęli oni sakrament kapłaństwa, odprawiono w bazylice katedralnej w Kielcach. Przewodniczył jej biskup Jan Piotrowski, a koncelebrowali biskup Marian Florczyk, biskup Andrzej Kaleta oraz biskup piński Antoni Dziemianko. W swojej homilii biskup kielecki przedstawił postać św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów, jako wzór kapłańskiego życia. – Jest wzorem gorliwości kapłańskiej dla wszystkich pasterzy. Sekret jego wielkoduszności kryje się w jego oddanej miłości do Boga, przeżywanej bez miary w stałym odpowiadaniu na miłość objawioną w Jezusie Chrystusie ukrzyżowanym. To właśnie stąd bierze początek jego pragnienie uczynienia wszystkiego dla ratowania powierzonych sobie dusz, odkupionych przez Jezusa Chrystusa za wielką cenę i przywrócenia ich wszystkich, bez wyjątku, do miłości Bożej – przypomniał biskup Jan Piotrowski. Pasterz naszej diecezji zwrócił się także do nowych kapłanów: – Nie bójcie się iść i nieść Chrystusa w każde środowisko, aby wszyscy poczuli jego miłosierdzie i odkupieńczą miłość. Chcę wam dziś powiedzieć, abyście się nie dali uwieść „łabędziemu” śpiewowi świata, ale waszym świętym i nienagannym życiem, gorliwością pasterską i dobrymi obyczajami zagrali tak piękną i pełną harmonii melodię, aby jej brzmienie przyprowadziło do Chrystusa wszystkich – dodał.

Posłuchaj całej homilii:

Po wygłoszonym słowie do wiernych zebranych w kieleckiej katedrze odbył się obrzęd święceń kapłańskich. Uroczyście odśpiewano Hymn do Ducha Świętego i Litanię do Wszystkich Świętych. Następnie biskup Jan Piotrowski udzielił sakramentu kapłaństwa siedmiu diakonom diecezji kieleckiej. Msza Święta w bazylice katedralnej była jednocześnie pierwszą Mszą, którą koncelebrowali nowi kapłani.

Przed neoprezbiterami czas prymicji w swoich rodzinnych miejscowościach, ale również początek pracy duszpasterskiej. – To wielkie święto i przełomowe wydarzenie w moim życiu, bo Kościół uznał mnie za godnego wejścia na drogę kapłaństwa i mam nadzieję, że będzie to również droga do świętości. Sześć lat w seminarium było wspaniałą formacją duchową i intelektualną. Teraz trzeba robić to, do czego nas pośle biskup i trzeba być temu wiernym. Chciałbym robić to najlepiej, jak umiem i wierzę, że Duch Święty da mi siłę i mądrość do wypełniania swoich zadań – mówi ksiądz Mateusz Szostak, nowy kapłan pochodzący z parafii w Daleszycach. – To najważniejszy dzień w życiu, ponieważ dzisiaj odpowiadamy całym sercem Bogu „tak” na niezasłużony dar, jakim jest Boże powołanie. Chcemy służyć Panu Bogu i ludziom najlepiej jak umiemy – dodaje z kolei ksiądz Ireneusz Kamiński, neoprezbiter z parafii Kościelec.

ZOSTAW KOMENTARZ