Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Ks. Bp Jan Piotrowski: Pielgrzymujemy, jako jedna wielka rodzina

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Ks. Bp Jan Piotrowski: Pielgrzymujemy, jako jedna wielka rodzina

05 sierpnia 2017 / Tekst

Mszą świętą pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego w Wiślicy, rozpoczęła się XXXVI Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.

Ks. biskup Jan Piotrowski przypomniał, że w pielgrzymce  realizuje się misja Kościoła, jako wspólnoty, która idąc daje świadectwo wiary. Pielgrzymowanie jest umocnieniem wiary.  – Drodzy i zacni pielgrzymi. Idąc szlakiem naszej kieleckiej pielgrzymki zabierzcie ze sobą wszystkie drogie wam intencje: osobiste, rodzinne, zawodowe, parafialne, diecezjalne. Polecam wam biskupa seniora w jego cierpieniu. Polecam wam kapłanów, szczególnie nowo wyświęconych, seminarzystów oraz nowe powołania. Aby te wszystkie intencje, przez Maryję, dotarły do Jezusa naszego Pana i Odkupiciela - mówił ks. biskup.

Podczas Mszy świętej modlono się także w intencji siostry Darii, nazaretanki, która rozpoczyna posługę misyjną w Ghanie. Będzie tam pracowała jako pielęgniarka. Ks. biskup Jan Piotrowski wręczył jej krzyż misyjny, dokonując liturgicznego posłania.

Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa: „Idźcie i głoście. Z Maryją niesiemy światu Chrystusa”. Pątnicy, po pokonaniu ponad 200 kilometrów, 13 sierpnia dojdą na Jasną Górę.

Posłuchaj całej homilii ks. biskupa.

Poniżej zdjęcia z pierwszego dnia 36. Kieleckiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

ZOSTAW KOMENTARZ