Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Ks. Bp Jan Piotrowski: Pielgrzymujemy, jako jedna wielka rodzina

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Ks. Bp Jan Piotrowski: Pielgrzymujemy, jako jedna wielka rodzina

05 sierpnia 2017 / Tekst

Mszą świętą pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego w Wiślicy, rozpoczęła się XXXVI Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.

Ks. biskup Jan Piotrowski przypomniał, że w pielgrzymce  realizuje się misja Kościoła, jako wspólnoty, która idąc daje świadectwo wiary. Pielgrzymowanie jest umocnieniem wiary.  – Drodzy i zacni pielgrzymi. Idąc szlakiem naszej kieleckiej pielgrzymki zabierzcie ze sobą wszystkie drogie wam intencje: osobiste, rodzinne, zawodowe, parafialne, diecezjalne. Polecam wam biskupa seniora w jego cierpieniu. Polecam wam kapłanów, szczególnie nowo wyświęconych, seminarzystów oraz nowe powołania. Aby te wszystkie intencje, przez Maryję, dotarły do Jezusa naszego Pana i Odkupiciela - mówił ks. biskup.

Podczas Mszy świętej modlono się także w intencji siostry Darii, nazaretanki, która rozpoczyna posługę misyjną w Ghanie. Będzie tam pracowała jako pielęgniarka. Ks. biskup Jan Piotrowski wręczył jej krzyż misyjny, dokonując liturgicznego posłania.

Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa: „Idźcie i głoście. Z Maryją niesiemy światu Chrystusa”. Pątnicy, po pokonaniu ponad 200 kilometrów, 13 sierpnia dojdą na Jasną Górę.

Posłuchaj całej homilii ks. biskupa.

Poniżej zdjęcia z pierwszego dnia 36. Kieleckiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna