Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Krzyż znakiem zwycięstwa. Msza Święta w rocznicę powstania Centrum na Bukówce

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

Hulajnoga konkurs 700x200

Hulajnoga konkurs 300x250

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Krzyż znakiem zwycięstwa. Msza Święta w rocznicę powstania Centrum na Bukówce

Kielce / 14 września 2018 / Tekst

Mszą Świętą w kaplicy Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych rozpoczęły się uroczystości 29-lecia jednostki. Eucharystię odprawił ksiądz pułkownik Jacek Karliński, kapelan Domu Księży Emerytów.

Dziś obchodzimy również Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Nawiązał do tego w swojej homilii ksiądz porucznik Dariusz Jarliński, kapelan 101 batalionu lekkiej piechoty. – Dla nas, mieszkańców województwa świętokrzyskiego, gdzie znajdują się relikwie Krzyża Świętego ten dzień jest szczególnie doniosły. Krzyż to znak, który wyraża najwyższe wartości. W dziejach naszego narodu od zawsze łączy się z hasłem „Bóg, Honor, Ojczyzna”. Prawda o krzyżu wpisuje się także w męstwo tych wszystkich, którzy w imię obrony największych wartości poświęcili swoje życie. Prawdę, że krzyż wpisuje się w dzieje naszej ojczyzny pokazują także najwyższe odznaczenia polskie, w których umieszczony jest znak krzyża – tłumaczył ksiądz Jarliński. - Wielu żołnierzy przygotowujących się do misji zagranicznych właśnie w tym miejscu takie odznaczenia państwowe otrzymało. Mówię o tym także dlatego, że nad grobami wielu poległych na polach chwały rozbłyska krzyż. Niektórzy są nieznani z imienia i nazwiska, ale krzyż, któremu poświęcili całe swoje życie, dla nich był najwyższą wartością – dodał ksiądz porucznik.

W Eucharystii wzięli udział posłowie i senatorowie, władze samorządowe oraz przedstawiciele stowarzyszeń i organizacji wojskowych. Na koniec Mszy Świętej odśpiewano uroczysty hymn „Boże, coś Polskę”.

Homilia księdza porucznika Dariusza Jarlińskiego:

ZOSTAW KOMENTARZ