Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

Koncert charytatywny dla Wiktorii Szałas

Kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne zabrzmią podczas Charytatywnego Koncertu Świątecznego, który odbędzie się 10 stycznia w Kościele Akademickim Jana Pawła II w Kielcach. Całkowity dochód z koncertu zostanie przeznaczony na rzecz Wiktorii Szałas z Woli Morawickiej, która jest podopieczną Fundacji z Uśmiechem.

Podczas wydarzenia wystąpi chór dziecięcy z klasy II b Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Kielcach pod dyrekcją Ewy Robak, chór dziecięcy Mała Fermata pod dyrekcją Magdaleny Cabaj oraz studenci Instytutu Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Na skrzypcach zagra Kalina Pańtak, a na gitarze Sebastian Kalwat. Przed koncertem o godzinie 18.30 odprawiona zostanie msza święta. Pieniądze do puszek będą zbierane podczas występów i po ich zakończeniu.

Wiktoria to uczennica klasy III Szkoły Podstawowej w Woli Morawickiej. To bardzo wesoła, energiczna i lubiana przez dzieci dziewczynka. W 2016 roku zdiagnozowano u niej ciężką chorobę genetyczną (PKAN - postać postępującej encefalopatii z odkładaniem żelaza w mózgu), która charakteryzuje się neurologicznym postępującym zaburzeniem ruchowym, dystonią, sztywnością mięśni i nagłymi mimowolnymi skurczami mięśni. Ponadto choroba powoduje postępującą kurzą ślepotę. Wiktoria wymaga intensywnej, systematycznej i wszechstronnej terapii oraz rehabilitacji i zajęć logopedycznych.

Pieniądze można wpłacać również na konto Fundacji: 86 1090 2040 0000 0001 1113 9744 z dopiskiem "dla Wiktorii Szałas".  

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO