STARCOM MULTI (7)

Na antenie: Wrzuć na luz!
Aleksandra Niemczyk
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Kolędnicy misyjni w Skalbmierzu

Na antenie: Wrzuć na luz!
Aleksandra Niemczyk
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Kolędnicy misyjni w Skalbmierzu

31 grudnia 2016 / Tekst
fot. parafia Skalbmierz fot. parafia Skalbmierz

Od kilku lat parafia św. Jana Chrzciciela w Skalbmierzu wspomaga Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci, a w szczególności w okresie Świąt Bożego Narodzenia poprzez młodych kolędników misyjnych. Dzieci wcielają się w role postaci z betlejemskiej stajenki: Maryi, Józefa, anioła, pasterzy oraz Trzech Króli i odwiedzają wioski wokół miasta.

 

Dzieci z dużym zaangażowaniem przedstawiają historię narodzenia Chrystusa, przygotowują stroje, recytują wiersze, śpiewają kolędy. Osobami odpowiedzialnymi za przygotowania oraz tymi, które towarzyszą w kolędowaniu od domu do domu są: siostra Danuta Zielińska, Anna Surówka oraz zaangażowani w akcję rodzice.

Uroczyste rozesłanie kolędników misyjnych odbędzie się 6 stycznia, podczas Orszaku Trzech Króli na mszy św. o godz. 12:00 w skalbmierskiej kolegiacie.

Kolędnicy będą wędrować w sobotę 7 stycznia przez kilka wiosek w pięciu grupach kolędniczych. Rozpoczną o godzinie 9:00. Zebrane przez nich ofiary będą przeznaczone dla dzieci z Tajlandii, które są pozbawione uwagi i troski społeczeństwa  – dyskryminowane lub odrzucane ze względu na ubóstwo, pochodzenie, niepełnosprawność lub chorobę.

Proboszcz parafii ks. Marian Fatyga apeluje: z radością pozwólmy obdarować się kolędnikom i sami też podzielmy się życzliwością, otwartością serca oraz darami, które są przedłużeniem pomocy dla dzieci z Tajlandii.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna