Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Klub Inteligencji Katolickiej zainaugurował nowy rok działania

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Klub Inteligencji Katolickiej zainaugurował nowy rok działania

Kielce / 30 października 2018 / Tekst

Mszą świętą w kościele akademickim św. Jana Pawła II kielecki Klub Inteligencji Katolickiej zainaugurował kolejny rok spotkań. Eucharystii przewodniczył biskup ordynariusz Jan Piotrowski, który w wygłoszonej homilii zwrócił uwagę, że Pan Bóg ma prawo określać jakość życia ludzkiego, jego wymogi i swoje oczekiwania.

- Mamy świadomość, że gdziekolwiek na świecie człowiek zostaje ochrzczony, jest już dziedzicem Bożego dobra, bowiem nasza ludzka natura nosi w sobie podobieństwo do Boga. Skoro całe życie chrześcijańskie pochodzi od Boga, to Pan Bóg ma prawo określać jego jakość, wymogi i swoje oczekiwania zarówno w punkcie wyjścia, kiedy pozwala nam odkrywać wymogi tego życia przez wiarę, jak również jego rozwój w eschatologicznej perspektywie, ponieważ zmierzamy do tej rzeczywistości, której dotąd ludzkie oko nie widziało, ucho o niej nie słyszało, a rozum nie jest w stanie pojąć - mówił ksiądz biskup.

Posłuchaj całej homilii:

Po mszy świętej w salce przy kościele odbyło się spotkanie dyskusyjne pt. „Rola wiernych świeckich w Kościele kieleckim”, w której również wziął udział ksiądz biskup.

- W tym, co dotyczy świadectwa wiary, wszyscy mamy podobne zadanie. Pan Jezus mówi: "Wy jesteście solą ziemi, wy jesteście światłem świata" i jako chrześcijanie ten kapitał do świadectwa czerpiemy z łaski chrztu świętego, bierzmowania i z tych sakramentów, które przyjmujemy w swoim życiu. Myślę, że w tej perspektywie trzeba odczytywać każde chrześcijańskie powołanie. Na pewno szczególną rolę mają tu do odegrania rodzice, bo to jest ta najwłaściwsza szkoła życia, której nic nie jest w stanie zastąpić - tłumaczył zadania wiernych biskup Piotrowski.

Dr Barbara Braun, prezes Klubu Inteligencji Katolickiej w Kielcach stwierdziła, że temat spotkania jest szeroki i można by o nim dyskutować bardzo długo. - Mówi o nim wiele dokumentów papieskich kolejnych papieży i artykuły np. w "Tygodniku Powszechnym" czy "Więzi". Jesteśmy w momencie, w którym zmniejsza się gwałtownie liczba powołań, więc rola świeckich w Kościele, także rola we współdziałaniu, w nauczaniu, w sprawowaniu liturgii, czy rola świeckich szafarzy Najświętszego Sakramentu, jest bardzo duża - zauważyła.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna