Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

"Kieleckie Betlejem" za nami

sobota, 21 stycznia 2017 00:11 / Autor: Iwona Gajewska-Wrona
Iwona Gajewska-Wrona

- Było po prostu cudownie. Ci, którzy nie byli mają czego żałować – takie głosy słyszeliśmy od publiczności koncertu „Kieleckie Betlejem”. To było pierwsze tego typu wydarzenie w Kielcach. Impreza przyciągnęła kilka tysięcy osób.

To było z pewnością wyjątkowe wydarzenie. W kieleckiej Hali Legionów zabrzmiały najpiękniejsze świąteczne pieśni z różnych stron świata. Wszystko to w wykonaniu największych gwiazd estrady. Wśród nich pojawił się MATE.O. – Dla mnie każdy koncert jest wyjątkowy, ten również. Ale tak naprawdę my – artyści – jesteśmy tylko pretekstem do tego, żeby wywołać u publiczności pewien stan skupienia, zadumy i osobistej refleksji – powiedział artysta.  W rozmowie z Radiem eM przyznał, że tematyka bożonarodzeniowa jest dla niego bardzo ważna. – Koncerty „Betlejem w Polsce” nie są dla mnie tylko wyśpiewywaniem dźwięków. To, o czym śpiewam ma bowiem znaczenie dla całego mojego życia, w którym Bóg jest najważniejszy - podsumował.

Podczas koncertu w Kielcach wokalista zaprezentował między innymi utwór pt. „ Słuchaj, brzmi aniołów pieśń”.

Na scenie pojawił się także Piotr Cugowski. – Z największą przyjemnością biorę udział w takich przedsięwzięciach – powiedział wokalista.

Przed kielecką publicznością wystąpili również: Kuba Badach, Natalia Niemen, Marika oraz TGD.

Oprócz kolęd, pastorałek i innych utworów bożonarodzeniowych nie zabrakło także modlitwy oraz wzajemnych życzeń i łamania się opłatkiem, który pobłogosławił ks. biskup Jan Piotrowski.

Zdaniem publiczności, to było niezwykłe wydarzenie. Posłuchajcie:

Wydarzenie zakończyła modlitwa uwielbienia "Gloria" i  wspólne kolędowanie. 

Fotorelacja z koncertu - cz.1

Fotorelacja z koncertu - cz.2

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO