Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Kielecka Caritas na Wielkanoc

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Kielecka Caritas na Wielkanoc

28 marca 2018 / Tekst

Co roku Caritas Diecezji Kieleckiej organizuje przedświąteczną pomoc dla osób potrzebujących. Nie inaczej było w roku bieżącym.

 – Podstawową sprawą w przygotowaniach jest pozyskanie produktów, które zamierzamy rozdawać. Odbyły się dwie zbiórki: jedna organizowana wyłącznie przez Caritas, a druga przez bank żywności - powiedział ks. Stanisław Słowik, dyrektor Caritas diecezji kieleckiej.W tej organizowanej przez kielecką Caritas zebrano pokaźną, bo liczącą w tylko jeden weekend 16 ton, ilość.– Wśród produktów znalazły się mąka, makaron, kasza, oleje, cukier. Z własnych środków każdego roku dokupujemy wędlinę- dodał ks. Słowik. Paczki z żywnością jeszcze przed Wielkanocą trafiły do potrzebujących. Z pomocy tej skorzystało ok. 2 tysiące rodzin.

Podobnie jak w poprzednich latach, również i tym razem Caritas rozprowadzała baranki wielkanocne. Do parafii z diecezji kieleckiej trafiło łącznie ok. 25 tys. sztuk. Ofiary zebrane z tej akcji posłużą na prowadzenie dzieł miłosierdzia dla ubogich dzieci, szczególnie na dożywianie, organizację wypoczynku letniego i funkcjonowanie świetlic środowiskowych.

Od kilkunastu lat przed Świętami Wielkanocnymi organizowana jest także Jałmużna Wielkopostna. Przez cały okres Wielkiego Postu dzieci zbierały pieniądze w specjalnie przygotowanych skarbonkach. Ofiary zebrane w ten sposób pozostają w parafiach i są rozdysponowywane przez Parafialne Koła Caritas. W tym roku nacisk kładziony jest na pomoc seniorom.

Zwieńczeniem wielkanocnych dzieł Caritas jest świąteczne śniadanie organizowane dla bezdomnych w Wielką Sobotę.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna