Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Jasełka w Zespole Szkół Katolickich

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Jasełka w Zespole Szkół Katolickich

21 grudnia 2018 / Tekst

W piątek w  Zespole Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej odbyły się jasełka przygotowane przez uczniów klas I-III oraz klasę V a.

 

Oprócz centralnych postaci Józefa i Maryi, na scenie pojawili się trzej królowie, Herod, anioły, pasterze i turoń.  Nie zabrakło tradycyjnych kolęd oraz nieco mniej znanych pieśni wykonanych w nowoczesnej aranżacji.

-Będąc w Zespole Szkół Katolickich jesteśmy w przestrzeni bardzo pięknej historii, która liczy 95 lat. Cieszę się, że w naszym mieście i w diecezji istnieje taka szkoła, która jest znakiem nadziei, dla tych którzy na mocnych wartościach chcą budować przyszłość swoich dzieci - podkreślił ordynariusz diecezji kieleckiej biskup Jan Piotrowski.  -Zaangażowanie dzieci jest pięknym przesłaniem dla wszystkich. Takie działania tworzą  bogatą i spójną normę wychowania - uzupełnił biskup Piotrowski.

Dyrektor placówki ks. Jacek Kopeć podkreślił, że jasełka są bardzo dużym przeżyciem dla uczniów. -Uczniowie są ewangelizatorami, to oni przypominają o najważniejszym wydarzeniu jakim jest wcielenie Syna Bożego. Jednocześnie jest to wdrażanie w naszą piękną polską tradycję oraz wpajanie wspaniałych wartości - dodał ks. Kopeć.

Jasełka zwieńczyło przesłanie biskupa Jana Piotrowskiego na nadchodzące święta. Uczniowie złożyli na ręce ordynariusza diecezji kieleckiej życzenia i słowa podziękowania za przybycie

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna