Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Jadą do Panamy

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Jadą do Panamy

Diecezja Kielecka / 10 grudnia 2018 / Tekst

Prawie 50 młodych ludzi z naszej diecezji wyruszy w styczniu 2019 roku do Panamy na Światowe Dni Młodzieży. Będą naszymi reprezentantami podczas spotkania młodych katolików całego świata z papieżem Franciszkiem.

Do tego kraju z diecezji kieleckiej udaje się również 30-osobowy grupa z neokatechumenatu. – Jako diecezja jesteśmy jedną z liczniejszych grup polskiej młodzieży, a polska młodzież będzie największą grupą z Europy – zauważył ksiądz Łukasz Zygmunt, dyrektor Misyjnego Dzieła Diecezji Kieleckiej.

Wyjazd na Światowe Dni Młodzieży wiąże się z odpowiednim przygotowaniem duchowym. – Przygotowania miały podwójny wymiar. Każdego miesiąca modliliśmy się i poznawaliśmy tematykę panamską oraz temat, który będzie towarzyszył ŚDM. Wpatrywaliśmy się w Maryję, ponieważ Panama to kraj maryjny. Hasło spotkania związane jest z 1. Rozdziałem Ewangelii wg św. Łukasza, czyli ze Zwiastowaniem: „Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa”. Pod tym hasłem przebiegały wszystkie nasze spotkania. Jedno z najlepszych jakie przeżyliśmy to te w Rabce Zdroju, w naszym domu rekolekcyjnym. Zintegrowaliśmy się, poznaliśmy się. Jesteśmy grupą składających się z osób z różnych części diecezji kieleckiej, a nawet z archidiecezji krakowskiej – opisuje grupę i jej przygotowania ks. Łukasz Zygmunt.

Grupa z naszej diecezji wyruszy na Światowe Dni Młodzieży 15 stycznia. Ci z nas, którzy nie wyjadą do Panamy, będą mogli uczestniczyć w tym wielkim wydarzeniu w sposób duchowy. – Największym marzeniem biskupa Jana Piotrowskiego i organizatorów jest to, żebyśmy wszyscy współtworzyli Światowe Dni Młodzieży. Ksiądz Marcin Boryń, diecezjalny duszpasterz młodzieży już zaprasza młodych naszej diecezji do udziału w takich spotkania. Będą się one odbywać w dniach 15-30 stycznia, kiedy my będziemy w Panamie. Warto dołączyć do tej wielkiej wspólnoty duchowej, aby wzajemnie wspierać się modlitwą i przesyłać sobie informacje, aby młodzież z Kielc mogła również czerpać z tej siły duchowej płynącej z Panamy – dodaje.

Koszt i organizacja wyjazdu są wysokie. W związku z tym, pielgrzymi liczą na nasze wsparcie duchowe oraz materialne. Szczegóły podane są na stronie internetowej diecezji kieleckiej.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna