Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Jadą do Panamy

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

bobik 750x200

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Jadą do Panamy

Diecezja Kielecka / 10 grudnia 2018 / Tekst

Prawie 50 młodych ludzi z naszej diecezji wyruszy w styczniu 2019 roku do Panamy na Światowe Dni Młodzieży. Będą naszymi reprezentantami podczas spotkania młodych katolików całego świata z papieżem Franciszkiem.

Do tego kraju z diecezji kieleckiej udaje się również 30-osobowy grupa z neokatechumenatu. – Jako diecezja jesteśmy jedną z liczniejszych grup polskiej młodzieży, a polska młodzież będzie największą grupą z Europy – zauważył ksiądz Łukasz Zygmunt, dyrektor Misyjnego Dzieła Diecezji Kieleckiej.

Wyjazd na Światowe Dni Młodzieży wiąże się z odpowiednim przygotowaniem duchowym. – Przygotowania miały podwójny wymiar. Każdego miesiąca modliliśmy się i poznawaliśmy tematykę panamską oraz temat, który będzie towarzyszył ŚDM. Wpatrywaliśmy się w Maryję, ponieważ Panama to kraj maryjny. Hasło spotkania związane jest z 1. Rozdziałem Ewangelii wg św. Łukasza, czyli ze Zwiastowaniem: „Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa”. Pod tym hasłem przebiegały wszystkie nasze spotkania. Jedno z najlepszych jakie przeżyliśmy to te w Rabce Zdroju, w naszym domu rekolekcyjnym. Zintegrowaliśmy się, poznaliśmy się. Jesteśmy grupą składających się z osób z różnych części diecezji kieleckiej, a nawet z archidiecezji krakowskiej – opisuje grupę i jej przygotowania ks. Łukasz Zygmunt.

Grupa z naszej diecezji wyruszy na Światowe Dni Młodzieży 15 stycznia. Ci z nas, którzy nie wyjadą do Panamy, będą mogli uczestniczyć w tym wielkim wydarzeniu w sposób duchowy. – Największym marzeniem biskupa Jana Piotrowskiego i organizatorów jest to, żebyśmy wszyscy współtworzyli Światowe Dni Młodzieży. Ksiądz Marcin Boryń, diecezjalny duszpasterz młodzieży już zaprasza młodych naszej diecezji do udziału w takich spotkania. Będą się one odbywać w dniach 15-30 stycznia, kiedy my będziemy w Panamie. Warto dołączyć do tej wielkiej wspólnoty duchowej, aby wzajemnie wspierać się modlitwą i przesyłać sobie informacje, aby młodzież z Kielc mogła również czerpać z tej siły duchowej płynącej z Panamy – dodaje.

Koszt i organizacja wyjazdu są wysokie. W związku z tym, pielgrzymi liczą na nasze wsparcie duchowe oraz materialne. Szczegóły podane są na stronie internetowej diecezji kieleckiej.

ZOSTAW KOMENTARZ