Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Pielgrzymi dotarli do celu!

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Pielgrzymi dotarli do celu!

14 sierpnia 2015 / Tekst

Po ośmiu dniach wędrówki XXXIV Kielecka Piesza Pielgrzymka dotarła na Jasną Górę. W tym roku wzięło w niej udział około dwa tysiące pątników.

Pielgrzymi podzieleni byli na trzynaście grup, duchowo towarzyszyła im grupa czternasta. Każda miała swojego patrona i opiekuna. Pielgrzymka wyruszyła z Wiślicy 6 sierpnia. Pątnicy mieli do pokonania dwustukilometrową trasę. Pomimo niemiłosiernych upałów dotarli na Jasną Górę uśmiechnięci i pełni entuzjazmu. Lekko nie było, ale wiedziałem, po co idę, i to mi pomagało – mówi Łukasz. Pani Katarzynie jej jedenasta pielgrzymka dodała sił do dalszego działania: – Oczywiście, że wysoka temperatura przeszkadzała, bo panowała niemiłosierna spiekota i momentami brakowało sił. Ale emocje, które towarzyszą pielgrzymce, zawsze brały górę i nie pozwalały myśleć o zmęczeniu. Warto poświęcić te kilka dni, nasz trud i zmęczenie, by zbliżyć się jeszcze bardziej do Boga. On na pewno nam to wynagrodzi – wyznaje pani Kasia. Tegorocznej wędrówce pielgrzymów towarzyszyło hasło „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Podczas katechez i nauk głoszonych na szlaku rozważano postawy oraz świadectwa życia świętych i błogosławionych. Intencją łączącą wszystkie grupy zarówno z diecezji kieleckiej, jak i z pozostałych rejonów Polski była modlitwa w intencji Światowych Dni Młodzieży. Oficjalnie pielgrzymkę zakończyła Msza święta przed szczytem jasnogórskim, celebrowana przez kilku biskupów.

Posłuchaj Magazynu Pielgrzyma z ostatniego dnia wędrówki:

Zdjęcia  zamieszczone w galerii pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/pages/Kielecka-Piesza-Pielgrzymka/111380965611643

ZOSTAW KOMENTARZ