online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»III Nocna Droga Krzyżowa za nami
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

III Nocna Droga Krzyżowa za nami

18 marca 2017 / Tekst

Niemal czterysta osób uczestniczyło w tegorocznej Nocnej Drodze Krzyżowej z Kielc na Święty Krzyż.  Wydarzenie rozpoczęła Msza święta o godzinie 20: 00 w kościele NMP Matki Kościoła w Kielcach-Dąbrowie. 

 Już po raz trzeci Nocna Droga Krzyżowa dotarła na Święty Krzyż. Jak informuje ks. Marek Blady, asystent diecezjalny Stowarzyszenia Młodzieży Kieleckiej, w chwili wyjścia z Dąbrowy zapisane były 393 osoby. Uczestnicy pokonali niemal czterdzieści kilometrów. Do celu dotarli nad ranem. - Pokonanie tej trasy było dla wszystkich ogromnym wysiłkiem. Padał deszcz, było bardzo ślisko no i oczywiście ciemno. Nie wszyscy mieli na tyle sił, by przebyć całą trasę. Kilka osób z powodu zmęczenia zrezygnowało i wróciło do domu. Niemniej jednak każdy, kto w tę Drogę wyruszył wiedział, że jest warto. Aż trudno opisać jak cudowną chwilą jest dla pielgrzyma moment dotarcia do celu – powiedział kapłan.

W nabożeństwie uczestniczyła między innymi Zofia Kabała. – Uważam, że naprawdę warto. Wielki Post jest czasem na przemyślenia, pokutę i modlitwę. Ta Nocna Droga Krzyżowa bardzo w tym pomaga. To jest taki moment dla nas samych, chwila wyciszenia i czas na to, by zastanowić się nad swoim życiem – powiedziała.

Do udziału w tego typu wydarzeniach zachęca również pani Marta. – Oczywiście nie jest to łatwe zadanie, bo do pokonania jest kilkadziesiąt kilometrów, często w niesprzyjających warunkach. Tym razem były one wyjątkowo trudne: padał deszcz i było bardzo zimno. Ale myślę, że o to w tym wszystkim właśnie chodzi. Osoby, które decydują się na udział w tej Drodze Krzyżowej chcą ofiarować swój trud Panu Bogu. Z jednej strony jest to modlitwa, a z drugiej pokuta za nasze grzechy. To jest piękne przeżycie, zachęcam wszystkich do pójścia za rok. Naprawdę warto – powiedziała.

O tym, że warto przekonał się w tym roku Andrzej Kaczor.  – Do udziału w tym nabożeństwie namówił mnie kolega. On uczestniczył w poprzedniej Nocnej Drodze Krzyżowej. Powiedział, że jest to wspaniałe wydarzenie, w którym warto wziąć udział niezależnie od wieku. No i rzeczywiście miał rację. Tutaj każdy może znaleźć swoje miejsce… swoją Golgotę. Tu z każdym kolejnym krokiem buduje się swoją wiarę i wrażliwość na to co nas otacza: ludzi, przyrodę i przede wszystkim Boga – powiedział. 

Wydarzenie odbywało się pod hasłem: „To nie na moje ręce – silniejszego trzeba”.  Zostało zorganizowane przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży diecezji kieleckiej. 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna