STARCOM MULTI (7)

Na antenie: Wrzuć na luz!
Aleksandra Niemczyk
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»III Nocna Droga Krzyżowa za nami

Na antenie: Wrzuć na luz!
Aleksandra Niemczyk
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

III Nocna Droga Krzyżowa za nami

18 marca 2017 / Tekst

Niemal czterysta osób uczestniczyło w tegorocznej Nocnej Drodze Krzyżowej z Kielc na Święty Krzyż.  Wydarzenie rozpoczęła Msza święta o godzinie 20: 00 w kościele NMP Matki Kościoła w Kielcach-Dąbrowie. 

 Już po raz trzeci Nocna Droga Krzyżowa dotarła na Święty Krzyż. Jak informuje ks. Marek Blady, asystent diecezjalny Stowarzyszenia Młodzieży Kieleckiej, w chwili wyjścia z Dąbrowy zapisane były 393 osoby. Uczestnicy pokonali niemal czterdzieści kilometrów. Do celu dotarli nad ranem. - Pokonanie tej trasy było dla wszystkich ogromnym wysiłkiem. Padał deszcz, było bardzo ślisko no i oczywiście ciemno. Nie wszyscy mieli na tyle sił, by przebyć całą trasę. Kilka osób z powodu zmęczenia zrezygnowało i wróciło do domu. Niemniej jednak każdy, kto w tę Drogę wyruszył wiedział, że jest warto. Aż trudno opisać jak cudowną chwilą jest dla pielgrzyma moment dotarcia do celu – powiedział kapłan.

W nabożeństwie uczestniczyła między innymi Zofia Kabała. – Uważam, że naprawdę warto. Wielki Post jest czasem na przemyślenia, pokutę i modlitwę. Ta Nocna Droga Krzyżowa bardzo w tym pomaga. To jest taki moment dla nas samych, chwila wyciszenia i czas na to, by zastanowić się nad swoim życiem – powiedziała.

Do udziału w tego typu wydarzeniach zachęca również pani Marta. – Oczywiście nie jest to łatwe zadanie, bo do pokonania jest kilkadziesiąt kilometrów, często w niesprzyjających warunkach. Tym razem były one wyjątkowo trudne: padał deszcz i było bardzo zimno. Ale myślę, że o to w tym wszystkim właśnie chodzi. Osoby, które decydują się na udział w tej Drodze Krzyżowej chcą ofiarować swój trud Panu Bogu. Z jednej strony jest to modlitwa, a z drugiej pokuta za nasze grzechy. To jest piękne przeżycie, zachęcam wszystkich do pójścia za rok. Naprawdę warto – powiedziała.

O tym, że warto przekonał się w tym roku Andrzej Kaczor.  – Do udziału w tym nabożeństwie namówił mnie kolega. On uczestniczył w poprzedniej Nocnej Drodze Krzyżowej. Powiedział, że jest to wspaniałe wydarzenie, w którym warto wziąć udział niezależnie od wieku. No i rzeczywiście miał rację. Tutaj każdy może znaleźć swoje miejsce… swoją Golgotę. Tu z każdym kolejnym krokiem buduje się swoją wiarę i wrażliwość na to co nas otacza: ludzi, przyrodę i przede wszystkim Boga – powiedział. 

Wydarzenie odbywało się pod hasłem: „To nie na moje ręce – silniejszego trzeba”.  Zostało zorganizowane przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży diecezji kieleckiej. 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna