Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Harcerze modlili się i koncertowali w kościele Kapucynów

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Harcerze modlili się i koncertowali w kościele Kapucynów

Kielce / 15 lipca 2018 / Tekst

Harcerze, którzy przyjechali do Kielc na 45. Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej uczestniczyli dziś we mszy świętej w kościele ojców Kapucynów. Po Eucharystii, której przewodniczył kapelan harcerzy ksiądz Paweł Samiczak, odbył się koncert w wykonaniu uczestników festiwalu.

Eucharystia w parafii pod wezwaniem świętego Franciszka z Asyżu z udziałem harcerzy, którzy przyjeżdżają do Kielc na festiwal, stała się już tradycją. - Chcę wyrazić wdzięczność, że w ramach rozpoczynającego się w naszym mieście festiwalu harcerskiego możemy wspólnie z harcerzami w waszej wspólnocie parafialnej przeżywać Eucharystię, zjednoczenie z Chrystusem. Bardzo serdecznie pragnę powitać wszystkich czcigodnych harcerzy, ich przełożonych, a także gości - harcerzy nie tylko z Polski, ale także Ukrainy - powitał wszystkich zebranych ksiądz Paweł Samiczak, kapelan Chorągwi Kieleckiej Związku Harcerstwa Polskiego.

Uroczystą oprawę mszy świętej przygotowali Harcerski Zespół Mandolinowy "Frygi" działający przy Szkole Podstawowej w Łąkiem, któremu przewodniczy Stanisław Gortat, chór "Młode Liście" z Baru na Ukrainie, zespół wokalny "KrzyKaśki" z Wrocławia.

- Chciałam serdecznie podziękować za to, że zawsze jesteśmy tutaj bardzo serdecznie goszczeni, że wszyscy nas ciepło witają, a zespoły chętnie tutaj wracają i przychodzą na modlitwę - mówiła harcmistrz Elżbieta Kubiec.

Po Eucharystii uczestnicy zaprezentowali parafianom namiastkę swoich talentów, wykonując po kilka utworów. Oprócz zespołów, które przygotowały oprawę mszy świętej, w koncercie uczestniczył też chór "Kwiat Podola" z Winnicy.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna