Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»[FOTO] W katedrze modlili się w intencji duchownych i ich przyjaciół

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

[FOTO] W katedrze modlili się w intencji duchownych i ich przyjaciół

Diecezja kielecka / 11 stycznia 2020 / Tekst

Grono Przyjaciół Seminarium spotkało się dzisiaj w kieleckiej katedrze, by wspólnie modlić się za dar kapłaństwa i nowe powołania. Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył pasterz diecezji kieleckiej biskup Jan Piotrowski.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 11 koncertem kolęd. Następnie odprawiona została Eucharystia w intencji zgromadzonych, a kazanie do zgromadzonych wygłosił biskup Jan Piotrowski.

- Do sprawowania Eucharystii i sakramentu pokuty potrzebni są kapłani. Im bowiem Pan Jezus dał ten mandat słowami „Czyńcie to na moją pamiątkę”, a w dniu zmartwychwstania udzielił im władzy odpuszczenia grzechów. Dla nas, kapłanów, to wszystko jest niczym niezasłużoną łaską, nawet jeśli tym darem został obdarowany człowiek słaby, kruchy w swej osobowości, jak ewangeliczne naczynie gliniane, o którym mówi święty Paweł w liście do Koryntian – mówił w swojej homilii biskup Jan Piotrowski.

Spotkanie zakończył program artystyczny przygotowany przez alumnów. Wydarzenie było okazją do poznania alumnów, za których modlą się osoby z Grona Przyjaciół Seminarium. Przypomnijmy, że stowarzyszenie wspierające seminarium zostało założone 5 grudnia 1996 roku. Obecnie liczy ono 6231 członków.

Posłuchaj całego kazania:

ZOSTAW KOMENTARZ