Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»[FOTO] Nowi lektorzy pobłogosławieni przez biskupa Andrzeja Kaletę

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

[FOTO] Nowi lektorzy pobłogosławieni przez biskupa Andrzeja Kaletę

Kielce / 07 grudnia 2019 / Tekst

Dwustu jedenastu ministrantów z różnych stron diecezji kieleckiej zostało dzisiaj w kieleckiej bazylice katedralnej powołanych do posługi lektorskiej. Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył ksiądz biskup Andrzej Kaleta, który udzielił błogosławieństwa lektorom.

Jak podkreślił w homilii biskup Andrzej Kaleta, lektorat jest to posługa wpisana w całość formacji liturgicznej i zwraca on uwagę wiernych na rolę Bożego Słowa w kościele, akcentując potrzebę jego właściwego odczytywania i przyjmowania z miłością.

 - Lektor ma nie tylko pięknie czytać Słowo Boże, ale powinien starać się również je zrozumieć. Jeśli czegoś nie rozumie, powinien zapytać księdza proboszcza, wikariusza bądź katechetę. Pogłębienie znajomości Biblii owocuje ogromną wiarą, a samo Boże Słowo z miłością przyjęte, jeśli tak można powiedzieć, potrafi się odwdzięczyć temu, kto je czyta – mówił w swoim kazaniu biskup. 

Uroczystość rozpoczęła się od poświęcenia krzyży lektorskich. Po homilii dwustu jedenastu ministrantów z diecezji kieleckiej złożyło uroczyste ślubowanie, które sprawia, że od dzisiaj mogą oni pełnić posługę lektorską w swoich parafiach.

Posłuchaj całej homilii księdza biskupa Andrzeja Kalety:

ZOSTAW KOMENTARZ