Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

[FOTO] Biskup Jan Piotrowski w Daleszycach: Walka ze złem jest zadaniem każdego człowieka

wtorek, 29 września 2020 14:55 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

– W naszą modlitwę włączamy prośbę do świętego Michała, aby był naszym przewodnikiem i obrońcą na życiowych drogach – mówił podczas uroczystej Mszy świętej z okazji wspomnienia Michała Archanioła biskup kielecki, Jan Piotrowski. Eucharystia odpustowa została odprawiona w Kościele w Daleszycach, którego święty Michał jest patronem.

W swojej homilii biskup przywołał postać papieża Jana Pawła II oraz Leona XIII, który zapoczątkował odmawianie modlitwy do świętego Michała Archanioła.

– Papież Polak przestrzegał, że los ludzkości jest w poważnym niebezpieczeństwie i wezwał ludzi do codziennego odmawiania tej modlitwy, by pokonać siły ciemności. Niech ten pacierz umacnia nas w walce duchowej, którą opisuje Apokalipsa, przywołując przed nasze oczy obraz Archanioła walczącego ze smokiem, będącego uosobieniem zła – mówił duszpasterz.

Biskup Piotrowski przypomniał również o istocie codziennej walki z niegodziwością.

– Dzięki Jezusowi Bóg pozwala nam zrozumieć, że walka ze złem nie jest fikcją, ale wielkim wyzwaniem i naszym zadaniem. Ceną naszej wolności od wszelkiego zła jest miłość, a krew Baranka przelana na krzyżu jest uwiarygodnieniem tego uczucia – mówił biskup. 

W swoim kazaniu zwrócił także uwagę na wzajemny szacunek.

– Bóg nie zezwolił nikomu być bezbożnym i grzeszyć. Nikt nie ma prawa kimkolwiek gardzić. Wszyscy mamy za to prawo do szacunku i obrony wiary, Kościoła, naszych wartości i tradycji. Wojna o człowieka toczy się wokół nas. Powinniśmy więc czuwać, co jest oznaką ludzi roztropnych i dojrzałych w wierze – napomniał duszpasterz.

Posłuchaj całej homilii:

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO