Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»[FOTO+AUDIO] Wyróżnienia biskupa Jana Piotrowskiego wręczone

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

[FOTO+AUDIO] Wyróżnienia biskupa Jana Piotrowskiego wręczone

Kielce / 24 listopada 2019 / Tekst

Trzy osoby z diecezji kieleckiej otrzymały dzisiaj, w trakcie Mszy świętej w kieleckiej katedrze, odznaczenia biskupa Jana Piotrowskiego, przyznane za zaangażowanie w życie parafialne oraz diecezjalne. Eucharystii przewodniczył ksiądz kanclerz dr Adam Perz, a homilię do zgromadzonych wiernych wygłosił ksiądz dr Mirosław Cisowski, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego.

- Dzisiejsza uroczystość skłania nas do dziękczynienia Bogu, który uwolnił nas spod władzy ciemności i przeniósł do Królestwa swego umiłowanego Syna, w którym mamy odkupienie, odpuszczenie grzechów. To dla nas okazja, aby jeszcze raz dokonać wyboru Chrystusa jako Króla i poddać jego panowaniu całe nasze życie. To osobiste, rodzinne, ale również i społeczne. Jesteśmy bowiem wszyscy powołani, aby być świadkami Jezusa Chrystusa i szerzyć jego królestwo - mówił ksiądz Mirosław Cisowski.

Dzisiejsza niedziela była świętem Chrystusa Króla, dnia który jest również dniem Katolickiej Akcji Diecezjalnej. W trakcie Mszy świętej trzy osoby uhonorowane zostały odznaczeniem dla Chrystusowego Królestwa: Marianna Krawczyńska z parafii Szczekociny, Józefa Piechota z Miechowa oraz Alojzy Przemyski z parafii brata Alberta w Sędziszowie.

- Jestem wzruszona do łez, nie potrafię tego opisać słowami, nie spodziewałam się, że będę tak wyróżniona. I to dzisiaj, w niedzielę Chrystusa Króla – mówiła wzruszona Marianna Krawczyńska. Z kolei pan Alojzy Przemyski podkreślił, że dzisiejszego wyróżnienia nie traktuje wyłacznie jako indywidualnego odznaczenia: - Cieszę się, że skromna praca została dostrzeżona przez Kościół, jednak bardziej czuję się uradowany w imieniu tych wszystkich, którzy służą Kościołowi, a niewiele o nich wiemy – tłumaczył pan Alojzy.

Oprócz wyróżnień, dwudziestu wiernych Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży złożyło uroczyste ślubowanie. Powołani, w myśl przepisów KSM, pochodzili z Chęcin, Bodzentyna, Kielc oraz Leszczyn.   

Posłuchaj całej homilii księdza dr Mirosława Cisowskiego:

ZOSTAW KOMENTARZ