Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

Finał rekolekcji w Kościele Akademickim

wtorek, 01 grudnia 2015 20:12 / Autor: Piotr Wójcik
Piotr Wójcik

Mszą świętą pod przewodnictwem księdza biskupa Mariana Florczyka zakończyły się wczoraj Rekolekcje Adwentowe w Kościele Akademickim św. Jana Pawła II w Kielcach. W tym roku prowadził je ksiądz doktor Paweł Tambor, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach.

- Wszystkim tu obecnym składam wdzięczność za to, że znaleźli czas, by wyhamować, trochę się zastanowić, popatrzeć wokół i pomyśleć sobie: w tym świecie jestem jeszcze ja, żyjący.  Czas, żeby odnaleźć Boga albo zobaczyć, jaki dystans dzieli mnie od niego - mówił biskup w trakcie błogosławieństwa.

Po mszy odbyła się konferencja, w czasie której ksiądz doktor Paweł Tambor pochylił się nad tematem walki duchowej. – Wydaje mi się, że ten temat dziś wraca. Ludzie coraz częściej mówią mniej o formacji, o pracy nad sobą, ćwiczeniach duchowych,  a więcej o walce duchowej. Nawiązują do tradycji ojców Kościoła – mówił ksiądz Tambor.

Rekolekcje trwały od 29 listopada do 1 grudnia. Odbyły się one pod hasłem "Człowiek wciągnięty w dialog ze Stwórcą - rozważania o tajemnicy Wcielenia".

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO