Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Feniks dla Wydawnictwa Jedność

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

bobik 750x200

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Feniks dla Wydawnictwa Jedność

08 kwietnia 2019 / Tekst

"Maryja. Matka Jezusa" oraz "Trudne miejsca w Ewangelii" to dwie pozycje Wydawnictwa Jedność wyróżnione nagrodą Feniks 2019 przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich.

W dniach od 4 do 7 kwietnia już po raz XXV w Warszawie odbyły się Targi Wydawców Katolickich. Kluczowym akcentem wydarzenia jest Nagroda Stowarzyszenia Wydawców Katolickich Feniks, która w tym roku wręczona została po raz 21. Wyróżnienie przyznawane jest w kilkunastu kategoriach.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w sobotę wieczorem w katedrze polowej Wojska Polskiego w Warszawie. – Nagroda jest zawsze dużym zaskoczeniem i radością dla całego zespołu. Przy tego typu przedsięwzięciach jest zaangażowana ogromna grupa ludzi, od tłumacza, przez redaktorów, konsultantów po grafików – podkreślił ksiądz dr Jan Nowak, redaktor naczelny Wydawnictwa Jedność. – Otrzymaliśmy nagrodę główną w kategorii duchowość za publikację "Maryja. Matka Jezusa" oraz wyróżnienie w kategorii "Książka autora zagranicznego" za książkę "Trudne miejsca w Ewangelii" – uzupełniła ksiądz Nowak.

"Maryja. Matka Jezusa", to książka autorstwa Gianfranco Ravasiego, która pomaga zrozumieć, kim tak naprawdę była Najświętsza Maryja Panna. Komentuje zarówno najważniejsze teksty ewangeliczne jak i wybrane obrazy ze Starego Testamentu, które tradycja chrześcijańska odnosiła do osoby Maryi, Matki Jezusa. Powstał w ten sposób wielobarwny portret Matki Pana osadzony mocno w Biblii i ubogacony pozabiblijnymi odniesieniami  ze świata literatury, muzyki i sztuki.

"Trudne miejsca w Ewangelii", publikacja napisana przez tego samego autora, jest adresowana do szerokiego grona czytelników – zarówno badaczy zgłębiających Pismo Święte, jak i wszystkich zainteresowanych nauczaniem Chrystusa i Jego orędziem. Jest to pasjonujące studium podejmujące skandalizujące słowa Jezusa i próbujące je objaśnić na wielu płaszczyznach znaczeniowych. Druga wyróżniona publikacja

Nagroda Feniks ma na celu promowanie i wyróżnienie wartościowych publikacji, które traktują o katolicyzmie lub przez swoją wymowę pozytywnie ukazują wartości chrześcijańskie. Nagroda jest przyznawana nieprzerwanie od 1999 roku.

ZOSTAW KOMENTARZ