Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Feniks dla Wydawnictwa Jedność

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Feniks dla Wydawnictwa Jedność

08 kwietnia 2019 / Tekst

"Maryja. Matka Jezusa" oraz "Trudne miejsca w Ewangelii" to dwie pozycje Wydawnictwa Jedność wyróżnione nagrodą Feniks 2019 przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich.

W dniach od 4 do 7 kwietnia już po raz XXV w Warszawie odbyły się Targi Wydawców Katolickich. Kluczowym akcentem wydarzenia jest Nagroda Stowarzyszenia Wydawców Katolickich Feniks, która w tym roku wręczona została po raz 21. Wyróżnienie przyznawane jest w kilkunastu kategoriach.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w sobotę wieczorem w katedrze polowej Wojska Polskiego w Warszawie. – Nagroda jest zawsze dużym zaskoczeniem i radością dla całego zespołu. Przy tego typu przedsięwzięciach jest zaangażowana ogromna grupa ludzi, od tłumacza, przez redaktorów, konsultantów po grafików – podkreślił ksiądz dr Jan Nowak, redaktor naczelny Wydawnictwa Jedność. – Otrzymaliśmy nagrodę główną w kategorii duchowość za publikację "Maryja. Matka Jezusa" oraz wyróżnienie w kategorii "Książka autora zagranicznego" za książkę "Trudne miejsca w Ewangelii" – uzupełniła ksiądz Nowak.

"Maryja. Matka Jezusa", to książka autorstwa Gianfranco Ravasiego, która pomaga zrozumieć, kim tak naprawdę była Najświętsza Maryja Panna. Komentuje zarówno najważniejsze teksty ewangeliczne jak i wybrane obrazy ze Starego Testamentu, które tradycja chrześcijańska odnosiła do osoby Maryi, Matki Jezusa. Powstał w ten sposób wielobarwny portret Matki Pana osadzony mocno w Biblii i ubogacony pozabiblijnymi odniesieniami  ze świata literatury, muzyki i sztuki.

"Trudne miejsca w Ewangelii", publikacja napisana przez tego samego autora, jest adresowana do szerokiego grona czytelników – zarówno badaczy zgłębiających Pismo Święte, jak i wszystkich zainteresowanych nauczaniem Chrystusa i Jego orędziem. Jest to pasjonujące studium podejmujące skandalizujące słowa Jezusa i próbujące je objaśnić na wielu płaszczyznach znaczeniowych. Druga wyróżniona publikacja

Nagroda Feniks ma na celu promowanie i wyróżnienie wartościowych publikacji, które traktują o katolicyzmie lub przez swoją wymowę pozytywnie ukazują wartości chrześcijańskie. Nagroda jest przyznawana nieprzerwanie od 1999 roku.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna