Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Dzień Chorego w hospicjum

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

bobik 750x200

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Dzień Chorego w hospicjum

Kielce / 10 lutego 2018 / Tekst

We wtorek 13 lutego o godzinie 12 w Hospicjum im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach rozpoczną się obchody Światowego Dnia Chorego. Otworzy je Msza św. w kaplicy pod przewodnictwem biskupa Andrzeja Kalety.

Po modlitwie Caritas Diecezji Kieleckiej zaprosi do auli w hospicjum na konferencję pod hasłem „Wolontariat hospicyjny w służbie bliźniemu”. Wystąpienia przygotowało czterech prelegentów.

Plan wystąpień:

- ks. Stanisław Słowik – dyrektor Caritas Diecezji Kieleckiej: Posługa chorym w kieleckim Hospicjum Domowym i Stacjonarnym.

- ks. Robert Kowalski – dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej: Doświadczenia wolontariatu w Zespole Domowej Opieki Hospicyjnej Caritas im. św. Józefa w Radomiu.

- ks. Sylwester Iwan – kapelan Wojewódzkiego Szpital Zespolonego w Kielcach: Duchowe i psychologiczne potrzeby podopiecznych hospicjum domowego.

- Artur Drobniak – lekarz medycyny paliatywnej: Wsparcie chorego w hospicyjnej opiece domowej.

Organizatorzy proszą o potwierdzenie udziału w wydarzeniu pod numerem telefonu 532 757 749 lub mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

ZOSTAW KOMENTARZ