online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Droga Krzyżowa z Katedry na Karczówkę
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Droga Krzyżowa z Katedry na Karczówkę

17 marca 2017 / Tekst

Za nami kolejna Droga Krzyżowa z Bazyliki Katedralnej na Karczówkę. Od osiemnastu lat nabożeństwo odbywa się w każdy trzeci piątek miesiąca. 

Organizatorem tej Drogi Krzyżowej jest Franciszkański Zakon Świeckich działający przy parafii św. Franciszka z Asyżu w Kielcach. Trasa przebiega ulicami: Jana Pawła II, główną aleją w Parku Miejskim, ulicą Karczówkowską na wzgórze Karczówka. Do udziału w tym nabożeństwie zachęca Małgorzata Tomczak. – Nikt z nas nie jest idealny, mamy więc za co przepraszać. Mamy też  o co prosić: powinniśmy modlić się za nasz kraj i rodzinę. Ta Droga Krzyżowa jest doskonałą do tego okazją – powiedziała.

W nabożeństwie uczestniczy Zofia Pietrzykowska, jak przyznaje, dla niej jest to bardzo ważne wydarzenie. – Dla mnie jest to pewien rodzaj pokuty i modlitwy. Staram się uczestniczyć w niej jak najczęściej – podkreślała.

Nabożeństwo odbywa się w każdy trzeci piątek miesiąca. Początek o godz. 16.00 na placu Jana Pawła II w Kielcach. Jak informują organizatorzy - po rozważaniu przy każdej stacji pielgrzymi odmawiają różaniec i koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz śpiewają pieśni religijne. Na zakończenie Drogi Krzyżowej jest sprawowana Msza św. w klasztorze na Karczówce.

 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna