Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Droga Krzyżowa nocą

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Droga Krzyżowa nocą

02 marca 2018 / Tekst

Ponad dwieście osób uczestniczyło w tegorocznej Nocnej Drodze Krzyżowej na Święty Krzyż. Tę modlitewną wyprawę rozpoczęła Msza św. w Kościele NMP Matki Kościoła w Kielcach-Dąbrowie. Eucharystii przewodniczył ks. biskup Jan Piotrowski.

-  Bracia i Siostry! Zacni  Pielgrzymi na Święty Krzyż! Mury tej gościnnej dąbrowskiej świątyni, której patronuje Najświętsza Maria Panna Matka Kościoła otwarły szeroko swoje podwoje, aby po raz czwarty przyjąć uczestników Nocnej Drogi Krzyżowej z Kielc na Święty Krzyż - mówił podczas homilii ks. biskup Jan Piotrowski. - Tym razem zarząd Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Kieleckiej  zaprasza na pasyjny, wielkopostny szlak, aby go przeżyć pod hasłem słów zaczerpniętych z pieśni "Krzyżu Święty nade wszystko" - kontynuował hierarcha.

- Na drodze wiary z krzyżem życzę Wam Bożego błogosławieństwa, a jeszcze bardziej dojrzałych owoców tej trudnej Drogi Krzyżowej - życzył ordynariusz diecezji kieleckiej wszystkim pielgrzymom.

Na szlak wyruszyło w tym roku ponad dwieście osób. - To o połowę mniej niż w tamtym roku. Ale cieszymy się z każdej osoby. Zwłaszcza, że warunki pogodowe są niesprzyjające - powiedział ks. Marek Blady, asystent diecezjalny Stowarzyszenia Młodzieży Kieleckiej, które jest organizatorem  wydarzenia.

Po raz pierwszy w Nocnej Drodze Krzyżowej wzięła udział między innymi Magda Cholewa - O całej inicjatywie dowiedziałam się od koleżanki. Pomyślałam, że to może być naprawdę coś wyjątkowego, bo łączy wysiłek fizyczny z inspiracją duchową  - powiedziała uczestniczka.

Trudności i mrozu nie przestraszyła się także Dominika, która już po raz kolejny wyruszyła w tę wyjątkową  wyprawę.  - Każdy przychodzi tu z własną intencją, problemami i radościami. Nikt tu nie myśli o pogodzie i temperaturze, bo łączymy się we wspólnej modlitwie i oddajemy to wszystko Bogu - zaznaczyła.

Pielgrzymi mieli do pokonania 37- kilometrową trasę. Ich wędrówka trwała całą noc. 

 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna