Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Droga Krzyżowa nocą

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Droga Krzyżowa nocą

02 marca 2018 / Tekst

Ponad dwieście osób uczestniczyło w tegorocznej Nocnej Drodze Krzyżowej na Święty Krzyż. Tę modlitewną wyprawę rozpoczęła Msza św. w Kościele NMP Matki Kościoła w Kielcach-Dąbrowie. Eucharystii przewodniczył ks. biskup Jan Piotrowski.

-  Bracia i Siostry! Zacni  Pielgrzymi na Święty Krzyż! Mury tej gościnnej dąbrowskiej świątyni, której patronuje Najświętsza Maria Panna Matka Kościoła otwarły szeroko swoje podwoje, aby po raz czwarty przyjąć uczestników Nocnej Drogi Krzyżowej z Kielc na Święty Krzyż - mówił podczas homilii ks. biskup Jan Piotrowski. - Tym razem zarząd Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Kieleckiej  zaprasza na pasyjny, wielkopostny szlak, aby go przeżyć pod hasłem słów zaczerpniętych z pieśni "Krzyżu Święty nade wszystko" - kontynuował hierarcha.

- Na drodze wiary z krzyżem życzę Wam Bożego błogosławieństwa, a jeszcze bardziej dojrzałych owoców tej trudnej Drogi Krzyżowej - życzył ordynariusz diecezji kieleckiej wszystkim pielgrzymom.

Na szlak wyruszyło w tym roku ponad dwieście osób. - To o połowę mniej niż w tamtym roku. Ale cieszymy się z każdej osoby. Zwłaszcza, że warunki pogodowe są niesprzyjające - powiedział ks. Marek Blady, asystent diecezjalny Stowarzyszenia Młodzieży Kieleckiej, które jest organizatorem  wydarzenia.

Po raz pierwszy w Nocnej Drodze Krzyżowej wzięła udział między innymi Magda Cholewa - O całej inicjatywie dowiedziałam się od koleżanki. Pomyślałam, że to może być naprawdę coś wyjątkowego, bo łączy wysiłek fizyczny z inspiracją duchową  - powiedziała uczestniczka.

Trudności i mrozu nie przestraszyła się także Dominika, która już po raz kolejny wyruszyła w tę wyjątkową  wyprawę.  - Każdy przychodzi tu z własną intencją, problemami i radościami. Nikt tu nie myśli o pogodzie i temperaturze, bo łączymy się we wspólnej modlitwie i oddajemy to wszystko Bogu - zaznaczyła.

Pielgrzymi mieli do pokonania 37- kilometrową trasę. Ich wędrówka trwała całą noc. 

 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna