Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Diecezjalny Dzień Młodzieży

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Diecezjalny Dzień Młodzieży

13 kwietnia 2019 / Tekst

Jak co roku w wigilię Niedzieli Palmowej odbył się Diecezjalny Dzień Młodzieży, przeżywany pod hasłem "Żyję nie na próbę". Eucharystii w kościele św. Maksymiliana Kolbego w Kielcach przewodniczył  biskup kielecki  Jan Piotrowski.

– Naszemu spotkaniu w tym roku towarzyszy zawołanie "Żyję nie na próbę". Wszystko to co dotyczy ludzkiego życia nie dokonuje się kosztem jakiejś próby. Pan Bóg stwarzając świat nie uczynił go na próbę z pytaniem: Zobaczymy co z tego będzie? Bóg widział określony cel swojego działania i wszystko co stworzył łącznie z człowiekiem "było dobre" jak czytamy w Księdze Rodzaju – mówił podczas homilii biskup Jan Piotrowski. –Wolność jaką Bóg obdarzył człowieka – ponieważ nie stworzył go dla siebie niewolnikiem – stała się sterem każdego ludzkiego życia. Niestety wybór dokonany decyzją pierwszych rodziców nie był szczęśliwy i zerwał więzy miłości między Bogiem a człowiekiem, od tej pory życie stało się walką między dobrem, a złem – dodał ordynariusz diecezji kieleckiej.

Biskup Jan Piotrowski  podczas homilii odniósł się do rozmowy Pana Jezusa ze swoimi uczniami: "Znacie drogę, dokąd Ja idę.  Odezwał się do Niego Tomasz: Panie, nie wiemy, dokąd idziesz. Jak więc możemy znać drogę? Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie." – Kto wybiera Jezusa Chrystusa, ten nie skazuje się na drogę wyznaczoną jakimiś przypadkami prób i błędów, ale jest ona wyznaczona miłością Boga, który ponad wszystko ukochał człowieka w Jezusie Chrystusie swoim jedynym synu – mówił do młodych biskup Jan Piotrowski.

W Diecezjalnym Dniu Młodzieży wzięli udział uczniowie z klasy 7 i 8 szkoły podstawowej, gimnazjaliści, ,młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych oraz studenci. – Pierwszy raz uczestniczyłem w Dniach Młodzieży dwa lata temu i kontynuuję swoją małą tradycję. Jest to dla mnie czas refleksji i wyciszenia się przed Wielkanocą. My młodzi często potrzebujemy drogowskazów i pokrzepienia, bo często zdarza nam się zbaczać z tej właściwej drogi – powiedział Kamil z Parafii św. Józefa Robotnika w Kielcach.

Po Mszy Świętej młodzież mogła wysłuchać świadectwa wiary Wojciecha Niemczyka, aktora Teatru im. Stefana Żeromskiego. Spotkanie zwieńczył występ zespołu "Jak najbardziej", który głosi Słowo Boże muzyką.

Posłuchaj calej homilii: 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna