Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Debata o wierze, religii i Kościele

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Debata o wierze, religii i Kościele

11 czerwca 2018 / Tekst

O wierze, religii i Kościele dyskutowali siostra Małgorzata Chmielewska, redaktor Tomasz Terlikowski i ks. Mirosław Tykfer. Debata pod tytułem: „Dialogi o religii. Kościół w czasach kryzysu” zorganizowano w ramach trwających Targów Sacroexpo.

- O religii warto dyskutować. 60% ludności na świecie uważa się za wierzących – powiedział prowadzący debatę ks. Rafał Dudała.

Siostra Małgorzata Chmielewska opowiedziała o swoim doświadczeniu udzielania praktycznej pomocy osobom bezdomnym i wykluczonym. - Kryzys wiary trwa od grzechu pierworodnego. Rolą Kościoła jest uczyć świat, czym jest miłość, wspólnota i braterstwo – mówiła.

Redaktor Tomasz Terlikowski zwrócił uwagę na kryzys jaki wywołują współczesne media. - Przechodzimy od kultury słowa pisanego do obrazu. Media przekazują głównie emocje. Wygrywa ten, kto lepiej i sprawniej zarządza emocjami. Kultura obrazu to nie jest kultura debaty, idei, dialogu, a walki. Tylko zderzające się emocje wywołują oglądalność, klikalność, ruch. Jak w takiej kulturze mówić o Piśmie Świętym? To jest jeden z problemów Kościoła – mówił.

Ksiądz Mirosław Tykfer wspomniał o kryzysie wiary związanym z kryzysem kultury europejskiej. – Potrzebna jest wewnętrzna przemiana człowieka, o której mówił św. Ignacy Loyola. Dziś o tym przypomina Papież Franciszek – mówił.

ZOSTAW KOMENTARZ