Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Czas na SACROEXPO

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Czas na SACROEXPO

Kielce / 08 czerwca 2019 / Tekst

Przed nami jubileuszowa, XX Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO, która rozpocznie się już 10 czerwca. W halach Targów Kielce zobaczymy nie tylko piękne naczynia i szaty liturgiczne, ale również wytwory sztuki sakralnej, a uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w wydarzeniach towarzyszących imprezie.

SACROEXPO to jedyna w swoim rodzaju impreza z pogranicza wydarzenia kulturalnego i komercyjnego. Goście targów zapoznają się z ofertą producentów naczyń liturgicznych, a wśród nich szeroką gamą kielichów mszalnych, paten, cyboriów, monstrancji. Zobaczymy także ogromną liczbę ornatów, alb, dalmatyk, stuł i welonów zarówno o kroju tradycyjnym, jak i bardziej nowoczesnym. Nie zabraknie obrazów, witraży, ikon i rzeźb.

Będą ryngrafy, ale także podgrzewane siedziska do kościołów i... grające różańce. "Sacroexpo" to  także doskonała okazja do uzupełnienia zbiorów o nowe pozycje biblioteczne, różańce, czy modlitewniki. Ekspozycja zapełni się najnowszą ofertą wydawnictw katolickich i - jak co roku - będzie szansa na spotkanie z autorami książek.

Nieodłącznym elementem targów jest uroczysta gala wręczenia Medalu Papieskiej Rady ds. Kultury Per Artem ad Deum, nie zabraknie także innych wydarzeń okołotargowych, między innymi wystaw plastycznych i konferencji. Po raz pierwszy w historii targi będą relacjonowane przez polski oddział Telewizji EWTN - największej na świecie sieci katolickiej telewizji dostępnej w ponad 150 krajach. Impreza potrwa do 12 czerwca.

ZOSTAW KOMENTARZ