Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Chrystus głosił potrzebę świętości

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Chrystus głosił potrzebę świętości

diecezja kielecka / 01 listopada 2018 / Tekst

O powołaniu do świętości i znaczeniu świętości w życiu ludzi ochrzczonych przypominał w homilii wygłoszonej podczas Mszy świętej na cmentarzu na Cedzynie ksiądz biskup Jan Piotrowski, ordynariusz diecezji kieleckiej. W nabożeństwie tłumnie uczestniczyli wierni naszej diecezji.

– Bez wątpienia uroczystość Wszystkich Świętych stanowi publiczne świadectwo wiary. Że my, chrześcijanie widzimy sens powołania do świętości i co więcej wierzymy w życie wieczne. Sam Jezus Chrystus, nasz Pan i Odkupiciel wielokrotnie głosił potrzebę świętości i obietnicę życia wiecznego. Powtarzał: Ja jestem Zmartwychwstanie i Życie. Co ma zatem czynić ochrzczony, żeby być świętym? Od razu można by dać odpowiedź: nic nadzwyczajnego. Po prostu trzeba być dobrym człowiekiem – mówił ksiądz biskup w słowach homilii. Przypomniał w niej także, że szansa świętości dana jest każdemu człowiekowi, ponieważ każdy, kto pokłada nadzieję w Bogu uświęca się. – Święci i błogosławieni zrozumieli, kim jest Bóg. Że on jest inny, niż świat – dodawał ordynariusz diecezji kieleckiej.

Biskup Piotrowski nawiązał w słowach skierowanych do wiernych również o istocie święta Wszystkich Wiernych Zmarłych, zwanego Dniem Zadusznym. – Polecajmy w glębokiej wierze Bożemu miłosierdziu tych, którzy są w drodze do Domu Ojca, tam gdzie jest mieszkań wiele. Kościół od zawsze zyje prawdą, że naszą modlitwą i ofiarami duchowymi możemy pomóc naszym bliskim, którzy jeszcze nie są przed Bogiem i nie oglądają Go twarzą w twarz. Niech naszą wrażliwość obudzi miłość do naszych zmarłych – apelował ordynariusz.

Mszę świętą na cmentarzu w Cedzynie poprzedziła procesja różańcowa alejami cmentarza.

Posłuchaj całej homilii:

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna