Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
lotto082020

KOŚCIÓŁ

Caritas z rządowym wsparciem. Pomoc trafi do DPS-ów

wtorek, 08 września 2020 15:42 / Autor: Beata Kwieczko
Fot. ddn.org.pl/ddn/dps.html
Beata Kwieczko

Ponad 550 tysięcy złotych na zakup środków ochrony indywidualnej, profesjonalnego sprzętu i wyposażenia oraz zmianę organizacji w Domach Pomocy Społecznej pracy otrzyma Caritas Diecezji Kieleckiej w ramach projektu "Bezpieczna Przyszłość". Wsparcie pochodzące ze środków rządowych trafi do trzech placówek.

 Caritas Diecezji Kieleckiej prowadzi cztery Domy Pomocy Społecznej na terenie województwa świętokrzyskiego i dwa w województwie małopolskim. Z programu "Bezpieczna Przyszłość" skorzystają trzy z nich. Znajdują się one w Ratajach Słupskich, Rudkach i Piekoszowie.

– Pieniądze zostaną przeznaczone na wsparcie finansowe dla pracowników i organizację turnusów odciążeniowych po spiętrzeniu dyżurów i okresie nasilenia pracy w czasie epidemii, ale przewidujemy też szeroki zakres zakupów, które polepszą warunki obsługi mieszkańców. Będą to ozonatory, sprzęty ułatwiające pielęgnację chorych, ale także płyny do dezynfekcji, maseczki i odzież ochronna, które posłużą zabezpieczeniu pracowników – mówi ks. Stanisław Słowik, dyrektor Caritas Diecezji Kieleckiej.

W placówkach, które otrzymają pomoc, przebywa w sumie około 110 osób.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO