online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Caritas pomaga więźniom i ich rodzinom
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Caritas pomaga więźniom i ich rodzinom

14 marca 2017 / Tekst

Caritas Diecezji Kieleckiej pomaga więźniom i im rodzinom.  Osoby te mogą  liczyć m.in. na pomoc w opłaceniu bieżących rachunków.

Caritas Diecezji Kieleckiej już od wielu lat realizuje projekty adresowane do osób pokrzywdzonych przestępstwem. Od dziesięciu lat prowadzi między innymi Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym.  W lutym tego roku  organizacja rozpoczęła realizację kolejnego projektu. – Zawarliśmy umowę z Ministerstwem Sprawiedliwości dotyczącą realizacji programu skierowanego do osób pozbawionych wolności i ich rodzin – powiedział ks. Stanisław Słowik, dyrektor kieleckiej Caritas.

 Osoby te mogą liczyć między innymi na wsparcie finansowe czy psychologiczne. Skazani pomoc otrzymają po opuszczeniu murów więzienia. – Chcemy pomóc im w powrocie do społeczności, w zaklimatyzowaniu się, znalezieniu pracy a często i mieszkania. W zależności od potrzeb osoby te otrzymają od nas także wsparcie finansowe. Należy jednak pamiętać, że wsparciem tym skazani będą objęci przez trzy miesiące od momentu wyjścia na wolność – wymienia ks. Słowik. 

W ramach projektu pomoc otrzymają także członkowie rodzin więźniów. – Tu również czas jest ograniczony. Z pomocy w ramach tego programu rodzina więźnia może korzystać jedynie przez trzy miesiące – uzupełnia kapłan. Osoby te mogą liczyć między innymi na wsparcie prawnika i  psychologa, pomoc w opłaceniu bieżących rachunków czy zakupu produktów żywnościowych.

Osoby, które chciałyby skorzystać z pomocy powinny się zgłaszać do siedziby kieleckiej Caritas przy placu Panny Marii 1 w Kielcach. Organizacja na realizację projektu otrzymała 80 tysięcy złotych z Ministerstwa Sprawiedliwości 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna