Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Caritas na Święta

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Caritas na Święta

Diecezja Kielecka / 18 kwietnia 2019 / Tekst

Caritas Diecezji Kieleckiej jak co roku organizuje świąteczną pomoc dla osób najbardziej potrzebujących.

29 i 30 marca w świętokrzyskich sklepach sieci Biedronka, PSS Społem, Lewiatan, Delikatesy Centrum, Wafelek, Paleo, Euro Market, Dino, Top Market, Sklepy Euro, Top Market, Tesco, Lidl i Carrefour wolontariusze zebrali ponad 16 ton żywności w ramach akcji „Tak.Pomagam”. Do oznakowanych koszy sklepowych trafiały produkty z przedłużonym terminem ważności m.in. mąka, makarony, kasze, oleje, konserwy, dżemy, słodycze. W akcję zaangażowało się ok. 1200 wolontariuszy z Parafialnych i Szkolnych Kół Caritas, wychowawcy szkół i pracownicy Caritas. Ok. 2 500 paczek z przekazanymi produktami trafiło  do osób samotnych, bezdomnych, chorych oraz rodzin wielodzietnych. – Do zebranej żywności dokupujemy zwykle kilka ton produktów takich jak pieczywo, czy wędliny, które trudno jest zbierać. Paczki wydawane były w Wielkim Tygodniu – mówi ks. Stanisław Słowik, dyrektor Caritas Diecezji Kieleckiej.

Ponadto, zebrana żywność została przeznaczona na śniadanie dla osób bezdomnych z udziałem biskupów naszej diecezji, zaplanowane na Wielką Sobotę w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.  – W spotkaniu bierze udział ok. 500 osób. Staramy się zawsze, żeby stół był obficie zaopatrzony, aby nikt nie wyszedł głodny. Bardzo często, uczestnicy spotkania zabierają część żywności do domu – dodaje ks. Stanisław Słowik. Część asortymentu podarował Kielecki Bank Żywności, a pieczywo bezpłatnie przekazała Piekarnia Pod Telegrafem. Śniadanie wielkanocne wspólnie organizują Caritas Diecezji Kieleckiej, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie i Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach.

Jak co roku przed Świętami Zmartwychwstania Pańskiego  Caritas rozprowadza baranki wielkanocne. Poprzez parafie do wiernych diecezji kieleckiej trafiło ok. 26 tys. baranków z czekolady, które umieszczane są w koszykach ze święconką. Dochód z akcji przeznaczony zostanie na organizację kolonii charytatywnych dla dzieci z uboższych rodzin i zajęcia profilaktyczne w świetlicach środowiskowych.

ZOSTAW KOMENTARZ