Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»[FOTO] Busko-Zdrój: Maszerowali w obronie życia i rodziny

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

[FOTO] Busko-Zdrój: Maszerowali w obronie życia i rodziny

10 czerwca 2019 / Tekst
fot. ks. Robert Woszczycki fot. ks. Robert Woszczycki

Ponad tysiąc osób uczestniczyło w Marszu dla Życia i Rodziny, który w niedzielę przeszedł ulicami Buska-Zdroju. Po marszu, w muszli koncertowej w Parku Zdrojowym odbył się rodzinny piknik.

Wydarzenie rozpoczęła Msza święta w intencji rodzin, która została odprawiona w Kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Po niej ulicami Buska wyruszył marsz, którego zwieńczeniem był piknik rodzinny w Muszli Koncertowej w Parku Zdrojowym. – Na uczestników czekały liczne atrakcje oraz nagrody od miejscowych restauratorów i anonimowych sponsorów. Można było między innymi pobawić się na dmuchańcach, skorzystać z fotobudki, a także spróbować swoich sił na strzelnicy i w jeździe konno. Rodzice mogli nauczyć się udzielania pierwszej pomocy dzieciom. Nie zabrakło również poczęstunku. Można było skosztować ciast na kiermaszu, a także Chlebka Brata Alberta oraz posilić się „Grochówką Proboszczówką” – wymienia ks. Robert Woszczycki z par. pw. NPNPMP, który koordynował wydarzenie.

Organizatorem marszu była działająca przy parafii wspólnota Domowy Kościół wraz z Oazą Dorosłych przy wsparciu Urzędu Miasta, Domu Kultury i Uzdrowiska Busko Zdrój.

ZOSTAW KOMENTARZ