Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Bp Kaleta: Tylko miłość ma siłę, aby sięgnąć poza granice śmierci

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

bobik 750x200

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Bp Kaleta: Tylko miłość ma siłę, aby sięgnąć poza granice śmierci

Kielce / 01 listopada 2018 / Tekst

– Kiedy modlimy się za zmarłych łączymy tę naszą malutką miłość z wielką miłością Boga – mówił w uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu Nowym w Kielcach ks. biskup Andrzej Kaleta, biskup pomocniczy diecezji kieleckiej.

We Wszystkich Świętych Kościół kieruje naszą uwagę na świętych, którzy cieszą się wieczną radością w Niebie. – Niektórym z nas wydaje się, że błogosławieni i święci to na wpół legendarne postacie, które spoglądają na nas z wysokości ołtarzy. A jeszcze inni powiadają, że święci ze swoimi heroicznymi cechami są mało ludzcy w swojej doskonałości. Mylne są takie opinie i wynikają z niewiedzy w dziedzinie wiary. Święci są bardzo ludzcy. Byli to ludzie tacy sami jak my. Posiadali wielkie zalety, cnoty, ale mieli też wady. Kościół wyniósł ich na ołtarze, bo szalony był ich wysiłek w dobijaniu się do Królestwa Niebieskiego. Byli to owi ubodzy duchem, często wzgardzeni w społeczeństwie, bo nie chcieli postępować jak ten leniwy świat. Byli to owi cisi, którzy nie narzekali na życie, ale pracowali tam, gdzie ich Bóg postawił – mówił biskup Andrzej Kaleta.

Ks. biskup przypomniał istotę pamięci o zmarłych i nawiedzania cmentarzy. – Niech blask świec, przyniesione kwiaty i niepowtarzalny nastrój nie przesłonią istoty przeżywanej chwili. Najważniejsza jest modlitwa za tych, którzy odeszli, aby Pan Bóg w miłosierdziu Swoim pozwolił im dołączyć do grona błogosławionych i świętych w Niebie – podkreślił biskup Andrzej Kaleta.

Posłuchaj całej homilii:

ZOSTAW KOMENTARZ