STARCOM MULTI (7)
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»[FOTO/VIDEO/AUDIO] Boże Ciało w Kielcach
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

[FOTO/VIDEO/AUDIO] Boże Ciało w Kielcach

Kielce / 31 maja 2018 / Tekst

Uroczystą Mszą świętą na placu przy Kościele św. Wojciecha rozpoczęły się główne uroczystości Bożego Ciała w Kielcach. Tuż po Eucharystii, wierni wyruszyli w procesji do czterech ołtarzy.

 

Pierwszy ołtarz znajdował się na Placu przy kościele św. Wojciecha, drugi przy ul. Warszawskiej, trzeci przy Ratuszu a czwarty na Placu NMP przy Bazylice Katedralnej. Przy ostatnim z ołtarzy ks. biskup Jan Piotrowski wygłosił homilię.  - Drodzy czciciele Jezusa Eucharystycznego, świadkowie wiary Jego Boskiej obecności pośród nas!  Uroczystość Bożego Ciała i Najświętszej Krwi Pańskiej pozwala nam zauważyć, że z jednej strony niedoskonałości naszej wiary  i w jej wątpliwościach jesteśmy podobni do ludzi, którzy opuścili Jezusa, kiedy mówił im o swoim Ciele jako pokarmie - powiedział hierarcha podczas kazania.  

Ks. biskup Jan Piotrowski  wiele mówił o tym, jak  bardzo ważna jest Eucharystia. - Bez niej nie ma prawdziwej wspólnoty Kościoła i autentycznego życia chrześcijańskiego. Bogactwem i źródłem miłości  życia Kościoła i jego wiernych jest Eucharystia - podkreślał ordynariusz diecezji kieleckiej.

Hierarcha przypomniał między innymi słowa świętego Jana Pawła II, które mówią, że "Eucharystia jest źródłem i szczytem całej ewangelizacji. Jej celem jest bowiem  zjednoczenie z Chrystusem, a w Nim z Ojcem i Duchem Świętym".  Biskup przywołał także słowa samego  Jezusa:    "Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Chlebem, który Ja dam, jest moje ciało wydane za życie świata" - Te słowa przypominają o cudzie rozmnożenia chleba, gdzie Pan Jezus nakarmił rzesze ludzi. Gdzie Boża miłość tym zwyczajnym chlebem dała ludziom wiele radości i szczęścia, że nawet mówili między sobą, że należałoby uczynić go królem- powiedział biskup.  

- Zapytaj siebie bracie i siostro,  czy masz dla Jezusa czas i miejsce w swoim sercu. Dziś nie brakuje pielgrzymek do miejsc związanych z cudami Eucharystycznymi. Ale najtrudniej jest odbyć pielgrzymkę do własnego serca i tam spotkać Jezusa. On stoi u drzwi Twego serca i kołacze. To w Twoim sercu chce uczynić ten największy trud przemiany, a Jego miłość chce uczynić Cię człowiekiem niezwykle pięknym. Pozwólcie Mu, a ja razem z Wami na dokonanie cudu w naszych własnych sercach - zakończył biskup.

Posłuchaj całej homilii:

W uroczystości uczestniczyło kilka tysięcy wiernych.

Galeria zdjęć:

Część I

Część II

Część IIIZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna