STARCOM MULTI (7)
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Boże Ciało w Kielcach
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Boże Ciało w Kielcach

Kielce / 15 czerwca 2017 / Tekst

Kilka tysięcy wiernych uczestniczyło w procesji Bożego Ciała, która przeszła ulicami Kielc. Uroczystości przewodniczył ks. biskup Jan Piotrowski. 

Główne uroczystości Bożego Ciała w Kielcach rozpoczęła Msza święta na placu św. Jana Pawła II. Następnie wierni przeszli w procesji do czterech ołtarzy. Nabożeństwu przewodniczył ks. biskup Jan Piotrowski. Podczas homilii mówił o znaczeniu Eucharystii. – Jako chrześcijanie, konsekrowani łaską chrztu w imię Trójcy Świętej jesteśmy zaproszeni na „Boży bankiet”, gdzie Bóg nam daje chleb, który jest pokarmem na życie wieczne. Jest to wyjątkowe zaproszenie, a nawet przywilej – mówił biskup. - Prawda o Eucharystii jest wielkim wyzwaniem dla wierzącego. Nawet sam Jezus, jak słyszeliśmy w dzisiejszej Ewangelii, kiedy zapowiedział ten bezcenny dar samego siebie: „Ja Jestem chlebem żywym, który zstąpił z Nieba”, wzbudziło to wiele emocji i krytycznych ocen wśród Żydów. Pytali oni, jak On może dać swoje Ciało do jedzenia. Jezus jednak nie wdaje się w polemikę ale zdecydowanie odpowiada, że spożywanie Ciała i Krwi Pańskiej jest absolutnym warunkiem życia wiecznego i całej przyszłości człowieka w jego zmartwychwstaniu – kontynuował ordynariusz.

Nawiązując do uroczystości Bożego Ciała, ks. biskup mówił także o tym, że Eucharystia i Komunia święta  są gwarantem życia wiecznego. - Drodzy Bracia i Siostry! Przeżywając Boże Ciało nie tyle bronimy Bożych prawd, bowiem te są niezmienne i trwałe, jak niezmienny jest sam Chrystus, ale bronimy naszego własnego życia i przyszłości. W Eucharystii bowiem jest nasza przyszłość i przyszłość naszej wspólnoty jaką jest Kościół. (…) Pokochajmy Eucharystię jaką jest Komunia Święta, a dzięki niej nasze osobiste zjednoczenie z Chrystusem. Jej przyjmowanie nie jest przywilejem aniołów, ale naszym: ludzi słabych i grzesznych. Eucharystia niejako formatuje nasze życie i czyni je podobnym do życia Jezusa. Ona daje niezwykłą apostolską moc, taką jakiej doznali uczniowie na drodze do Emaus, kiedy rozpoznali Jezusa przy łamaniu chleba – powiedział ordynariusz.

W uroczystościach wzięło udział kilka tysięcy wiernych. Wśród nich była pani Sylwia z Kielc. W rozmowie z reporterką Radia eM Kielce  przyznała, że jest to dla niej jedno z najważniejszych świąt.  – Uważam, że obecność na Mszy i procesji to nasz obowiązek. Wychodząc na ulicę pokazujemy naszą wiarę i dajemy świadectwo – powiedziała kielczanka.

Posłuchaj homilii biskupa:

Zobacz więcej zdjęć:

Część I

Część II

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna

STARCOM MULTI (7)