Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Biznes i Ewangelia

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Biznes i Ewangelia

21 czerwca 2016 / Tekst

O roli etyki w biznesie i postrzeganiu przedsiębiorczości przez pryzmat wiary dyskutowali uczestnicy konferencji Biznes i Ewangelia zorganizowanej przez Centrum Duszpasterskie Wesoła54 w ramach Targów SACROEXPO.

Goścmi konferencji byli o. Maciej Zięba z Instytutu Tertio Millenio oraz Andrzej Sadowski z Centrum im. Adama Smitha. Pierwszy z prelegentów skupił się w swoim wystąpieniu na przypowieściach odnoszących się do problemu bogactwa w kontekście wiary i zbawienia. - Zawsze, również dzisiaj, czytamy Ewangelię przez kulturowe okulary. Dziś mnóstwo rzeczy rozumiemy wyraźnie inaczej, niż zapisali je twórcy - zaznaczał o. Maciej Zięba.

 

o. Maciej Zięba:

- Najważniejsze kwalifikacje do rządzenia to kwalifikacje moralne, tak samo jak kwalifikacje moralne w biznesie. To one sprawiają, że wybiera się lepsze rozwiązania dla swojego społeczeństwa. Dzięki lepszym rozwiązaniom może ono osiągnąć wyższy poziom dobrobytu. Jakość systemu podatkowego i administracyjnego sprawia, że mamy lepszą lub gorszą szansę na zachowania ludzkie i etyczne - zauważył Andrzej Sadowski.

 

Andrzej Sadowski:

 

Współorganizatorem spotkania było Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców TALENT. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Radio eM Kielce

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna