Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Biskup spotkał się z chorymi

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

bobik 750x200

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Biskup spotkał się z chorymi

Kielce / 11 lutego 2018 / Tekst

Biskup Kielecki Jan Piotrowski spotkał się ze Stowarzyszeniem „Nadzieja” i chorymi podczas Mszy świętej. Odbyła się ona w dolnym kościele Sanktuarium Świętego Józefa Opiekuna Rodziny. Kapłani udzielili chętnym sakramentu namaszczenia chorych.

Spotkanie odbyło się z okazji odchodów 26. Światowego Dnia Chorego. Ksiądz biskup Jan Piotrowski w rozmowie z Radiem eM Kielce mówił, że to święto przypomina nam o potrzebie współczucia cierpiącym, ale też o konieczności darzenia ich miłością i troską.

- Choroby niestety towarzyszą wszystkim ludziom. One dają o sobie znać zarówno w wieku dziecięcym, jak i na starość. Myślę, że Ojciec Święty Jan Paweł II zhumanizował świat choroby, nie ukrywając swoich dolegliwości. Jednocześnie zachęcił nas do tego, byśmy byli wrażliwi na ludzi chorych. To, że obchodzimy ten dzień w rocznicę objawień Matki Bożej w Lourdes też pozwala nam kierować nasze modlitwy do Boga poprzez wstawiennictwo matki Jezusa Chrystusa. W intencji chorych trzeba się modlić na co dzień, nie tylko w to święto – mówił ks. bp Jan Piotrowski i przyznał, że osobiście codziennie modli się na różańcu w intencji chorych.

Społeczeństwo poczyniło duże postępy jeśli chodzi o dostrzeganie chorych i ich potrzeb. Maria Krzysiek ze Stowarzyszenia „Nadzieja” mówi, że mimo to ten dzień jest potrzebny cierpiącym, ponieważ wtedy szczególnie mogą odczuć miłość Boga. - Jeśli w swoim otoczeniu nie mamy osoby chorej, niepełnosprawnej czasem możemy się jej bać, czasem dystansować od niej. Inaczej jest, gdy już pozna się chorego. Gdy ja poznałam to środowisko zauważyłam, jak ci ludzie potrafią się cieszyć życiem, bawić się, śpiewać, modlić. Podkreślam, że oni są zwykłymi ludźmi, którzy niestety borykają się z różnymi chorobami – mówiła Maria Krzysiek.

Homilię podczas Mszy świętej wygłosił biskup kielecki Jan Piotrowski. Po kazaniu zebrani przyjęli sakrament namaszczenia chorych.

Wysłuchaj homilii:

ZOSTAW KOMENTARZ