Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Biskup przekonywał młodzież, żeby nie bała się podejmować trudnych decyzji

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Biskup przekonywał młodzież, żeby nie bała się podejmować trudnych decyzji

Kielce / 22 czerwca 2018 / Tekst

Uczniowie Zespołu Szkół Sióstr Nazaretanek im. świętej Jadwigi Królowej w Kielcach zakończyli dzisiaj rok szkolny mszą świętą w Bazylice Katedralnej. Eucharystii przewodniczył biskup kielecki Jan Piotrowski, który w wygłoszonej homilii życzył młodym ludziom, aby nie bali się podejmować ważnych decyzji, również w czasie wakacji.

 

- Dzisiejszy człowiek lubuje się w poszukiwaniu emocji oraz generowaniu sytuacji mu sprzyjających, jednak nie zawsze jest gotowy na ich przeżywanie i rodzące się z nich konsekwencje. Niektóre wybory życiowe są piękne, dające satysfakcję i radość, inne powodują stresy, burzą wewnętrzną harmonię - mówił ksiądz biskup. Podkreślił, że do rozeznawania ludzkiego i chrześcijańskiego powołania nawołuje wszystkich papież Franciszek.

Biskup zauważył, że szczególnym czasem rozeznawania jest młodość. - Takie decyzje podejmują wasi koledzy i koleżanki, którzy w tym roku przystąpili do matury, inni, znacznie starsi podejmują życiowe wybory stanu i pracy - wyliczał ksiądz biskup, dodając, że przed ważnymi decyzjami stawali również święci. - Jadwiga Andegaweńska, patronka waszej szkoły, dobro nieochrzczonych ludów ceniła ponad wszystko. Tak swoje powołanie rozeznawał święty Stanisław Kostka, który żył według maksymy i zawołania "Na większą chwałę Boga".

Podczas mszy świętej kończącej rok szkolny biskup Jan Piotrowski prosił również o modlitwę za Łukasza Synowca, który po przygotowaniu przez Salezjański Wolontariat Misyjny, wyjeżdża na misje do Peru.

Posłuchaj całej homilii

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna