Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Biskup Marian Florczyk spotkał się z niepełnosprawnymi

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Biskup Marian Florczyk spotkał się z niepełnosprawnymi

Diecezja Kielecka / 10 maja 2019 / Tekst

Mszą Świętą w kieleckiej Katedrze rozpoczęły się obchody Międzynarodowego Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. Po Eucharystii uczestnicy przeszli w radosnym marszu ulicami naszego miasta do muszli koncertowej w Parku Miejskim, gdzie odbył się wyjątkowy piknik.

Najświętszej Ofierze w bazylice katedralnej przewodniczył biskup Marian Florczyk, biskup pomocniczy diecezji kieleckiej. – Życie jest tajemnicą. Cierpienie i ból też jest tajemnicą, a jeszcze większą tajemnicą jest to, że to cierpienie dotyka człowieka i wtedy pytamy o jego sens. Jedno nie jest tajemnicą i jedno jest pewne: każdy człowiek chory i niepełnosprawny winien być szanowany i kochany tak, jak każdy sprawny i zdrowy. Po to się tu gromadzimy i modlimy, abyśmy rozumieli cierpiącego, chorego i niepełnosprawnego. Oni są dla nas, zdrowych, potrzebni, żebyśmy weryfikowali nasze serca – mówił biskup Florczyk.

Homilię wygłosił ksiądz Jan Jagiełka, diecezjalny duszpasterz osób niepełnosprawnych. – Dziękujemy wszystkim opiekunom, przedstawicielom instytucji i tym, którzy troszczą się o los niepełnosprawnych. Cieszymy się, że miłość obecna jest w naszych sercach, a Bóg nas wszystkich kocha. My zaś, czerpiąc z Bożej miłości, możemy wzajemnie sobie pomagać – mówił kapłan.

Posłuchaj całej homilii:

Po Mszy Świętej wyruszył barwny marsz ulicami Kielc, w którym uczestniczyły osoby niepełnosprawne, ich opiekunowie i przedstawiciele organizacji działających na ich rzecz. Razem z nimi maszerował biskup Marian Florczyk oraz senator Krzysztof Słoń.

W muszli koncertowej Parku Miejskiego w Kielcach odbył się wyjątkowy piknik. – To spotkanie integruje nas. Spotykamy się po raz szesnasty. Osoby niepełnosprawne wychodzą z domu i na ulicy spotykają innych ludzi, idąc w radosnym marszu. To niezwykle cenna inicjatywa – uważa Marzena Wiśniewska, wiceprzewodnicząca kieleckiego koła Polskiego Towarzystwa na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

ZOSTAW KOMENTARZ