Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Biskup Kaleta: nie wyzwolą nas najbystrzejsi politycy

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Biskup Kaleta: nie wyzwolą nas najbystrzejsi politycy

29 marca 2018 / Tekst
Parafia św. Maksymiliana w Kielcach Parafia św. Maksymiliana w Kielcach

Prawdziwe zbawienie i wyzwolenia nie dokonuje się rękami władców tego świata. Wyzwolenie człowieka nie dokonuje się rękami "faraonów", czy choćby najbystrzejszych polityków - mówił bp. pomocniczy diecezji kieleckiej Andrzej Kaleta podczas Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej, którą w czwartkowy wieczór sprawował w kościele św. Maksymiliana w Kielcach.

Potem biskup dodał - prawdziwe wyzwolenie dokonuje się tylko przez działanie Boga, który jako jedyny może wybawić nas z każdego zła.

 

W homilii ksiądz biskup Andrzej Kaleta kilkukrotnie wracał do problemu świadomego i pełnego uczestnictwa wiernych w sakramencie Eucharystii. "Tego wieczoru, w Wielki Czwartek warto zapytać siebie: jakie znaczenie ma dla mnie ustanowiona przez Chrystusa Eucharystia? Czy jest ona dla nas pokarmem pielgrzymów idących przez świat, czy też będąc pielgrzymami o Eucharystii zapominamy? - pytał biskup.

Biskup Kaleta mówił, że prawdziwą wielkość człowieka poznajemy wtedy, gdy stać nas na zachowania bezinteresowne wobec drugiego człowieka. "Stawiam dziś pytania: czy stać nas na to, by naśladować Chrystusa w tym dążeniu, uniżać się, pomagać innym. To jest paradoksalne uniżenie, bo przecież przez nie człowiek - chyba najszlachetniej wywyższa się, przez służbę drugiemu człowiekowi - zauważył biskup pomocniczy diecezji kieleckiej.

W trakcie Mszy św. biskup symbolicznie - w geście pokory i służenia innym - obmył nogi 12 mężczyzn z parafii św. Maksymiliana w Kielcach. Na koniec uroczystości biskup Kaleta wraz z kapłanami z parafii Maksymiliana rozdał wiernym kilkaset małych chlebów symbolizujących pokarm eucharystyczny.

 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna