Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Biskup Jan Piotrowski posłał kapłana naszej diecezji do pracy na misjach

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Biskup Jan Piotrowski posłał kapłana naszej diecezji do pracy na misjach

Diecezja Kielecka / 24 czerwca 2019 / Tekst
Biskup Jan Piotrowski posłał kapłana naszej diecezji do pracy na misjach Fot. ks. Łukasz Zygmunt

Biskup Kielecki Jan Piotrowski dokonał liturgicznego posłania na misje księdza Macieja Pawłowskiego. Uroczystość odbyła się podczas Mszy Świętej w parafii pw. Wniebowzięcia NMP i św. Jana Chrzciciela w Proszowicach. Kapłan diecezji kieleckiej wyjedzie głosić Ewangelię na Jamajce.

To niezwykle ważne wydarzenie w życiu wspólnoty Kościoła kieleckiego miało miejsce w parafii, skąd pochodzi ks. Maciej Pawłowski. Eucharystii przewodniczył biskup Jan Piotrowski, a koncelebrowali księża naszej diecezji. –  Księże Macieju, nie jesteś sam. Wszyscy ochrzczeni to twoi współpracownicy, na których możesz liczyć. Dziś wchodzisz w poczet polskich i kieleckich misjonarzy, a nasi misjonarze pracują w Peru, na Jamajce, Brazylii, Wybrzeżu Kości Słoniowej i do niedawna w Kazachstanie. Wpisujesz się w poczet wielkich kapłanów. Księże Macieju, tutejszy rodaku, który zostaniesz posłany do diecezji Mandeville na Jamajce, tam nie ma co liczyć na sukces duszpasterski, bo na 500 tysięcy mieszkańców, tylko niecałe sześć tysięcy to katolicy. Na jednym kilometrze można przeczytać w języku angielskim nazwy różnych sekt i kościołów. To wymagające zadanie, to poniekąd żniwo, gdzie nieprzyjaciel posiał tak wiele chwastów. Tylko twoją miłością, gorliwością i wiernością Chrystusowi i Kościołowi będziesz mógł uwiarygodnić swoją misję – mówił w homilii biskup Jan Piotrowski.

Posłuchaj całej homilii:

Pasterz naszej diecezji wręczył misjonarzowi specjalny krzyż misyjny. - Jamajka jest specyficznym krajem. Znajduje się tam wiele sekt. Katolicy stanowią niewielki procent. Ks. Maciej będzie wspierał znajdujących się tam misjonarzy: ks. Marka Bzinkowskiego i panią Martę Sochę. To wielkie wyzwanie duchowe i duszpasterskie. Z pewnością ważne jest nasze wsparcie dla niego – tłumaczy ks. Łukasz Zygmunt, dyrektor Misyjnego Działa Diecezji Kieleckiej.

Ks.Maciej Pawłowski urodził  się 13 lipca 1972 roku w Proszowicach koło Krakowa. W Bostonie w 1997 roku wstąpił do Zakonu Ojców Maristów. 13 maja 2006 roku przyjął święcenia kapłańskie. Po powrocie do Polski posługiwał m.in. w Kościele Akademickim im. św. Jana Pawła II w Kielcach.

(zdjęcia i film: ks. Łukasz Zygmunt)ZOSTAW KOMENTARZ