Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Biskup Jan Piotrowski odwiedził Szkołę Chwały

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Biskup Jan Piotrowski odwiedził Szkołę Chwały

Diecezja Kielecka / 23 lutego 2019 / Tekst

Od piątku w Zespole Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej odbywa się Weekendowa Szkoła Chwały, organizowana przez Instytut Ewangelizacji Świata. Jej uczestników odwiedził biskup Jan Piotrowski, biskup kielecki.

– Życzę wszystkim uczestnikom, żeby rzeczywiście wzrastali duchowo. Ta szkoła zakorzeniona jest w Ewangelii i myślę, że to co proponuje nam Ewangelia czyni nas lepszymi w codzienności życia. Kto autentycznie chwali Pana Boga ten jest także lepszym człowiekiem – mówił biskup Jan Piotrowski.

Wydarzenie rozpoczęło się w piątek i uczestniczy w nim prawie 300 osób. – Weekendowa Szkoła Chwały to miejsce, gdzie uczymy się słuchać Ducha Świętego i jak żyć. Oddajemy Bogu chwałę, modlimy się o uzdrowienie i słuchamy biblijnego nauczania zgodnego z nauką Kościoła katolickiego – tłumaczy Michał Saj, organizator spotkania. – Jesteśmy ludźmi, którzy szczycą się tym, że oddziałujemy na wszystkie pokolenia. To jest bardzo ważne, ponieważ pokazujemy jak przekazać ogień wiary kolejnemu pokoleniu. Chcemy odnowić nasz sposób myślenia, żeby rozpoznać jaki plan ma wobec nas Pan Bóg. On chce, żebyśmy byli szczęśliwi, mieli radość i byśmy odnosili sukcesy – dodaje Anna Saj, lider Armii Dzieci i nauczająca w trakcie Weekendowej Szkoły Chwały.

Poszczególne dni wydarzenia kończą się Mszą Świętą, a w ich trakcie prowadzone są kolejne sesje nauczania i modlitwy. – Modlimy się zawsze razem. Nauczanie jest podzielone na grupy wiekowe: oddzielnie dla dorosłych, młodzieży i dzieci – wyjaśnia ks. Sławomir Pawłowski, asystent kościelny Armii Dzieci i jednocześnie prelegent podczas spotkania. Wśród zaproszonych gości znaleźli się również Maria Vadia i ks. Przemysław Kantyka z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

ZOSTAW KOMENTARZ