Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Biskup Jan Piotrowski: Mądrość pozwala słuchać Boga

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Biskup Jan Piotrowski: Mądrość pozwala słuchać Boga

Diecezja Kielecka / 18 września 2019 / Tekst

– Trzeba się pytać jak kształtować postawy wiary młodych chrześcijan, dzieci i młodzieży, jednocześnie nie pomijając dorosłych – mówił biskup kielecki Jan Piotrowski w trakcie Mszy Świętej podczas spotkania dyrektorów wydziałów katechetycznych z całej Polski.

Eucharystia odprawiona została w kieleckiej katedrze, a przewodniczył jej biskup Wojciech Osial, członek Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski. Uczestniczyli w niej dyrektorzy wydziałów katechetycznych z całej Polski. W swojej homilii, biskup kielecki nawiązał do postaci dzisiejszej liturgii słowa. – Biblijna mądrość jest czymś więcej, niż przysłowiowym wysokim ilorazem inteligencji. Mądrość pozwala słuchać Boga, który jest Dawcą i Panem ludzkiego życia. Kto słucha Boga może się Mu podobać. Taki człowiek zostaje nasycony Bożą miłością, miłością Ojca i Jezusa Chrystusa. Ta miłość, jeśli się zakorzeni w ludzkim sercu, jest silniejsza niż ludzkie upodobania i emocje. Jest też siłą napędowa chrześcijańskiej wierności – zauważył pasterz naszej diecezji.

Biskup kielecki przyznał również, że zaangażowanie Kościoła w Polsce w katechezę jest, na tle innych krajów, ogromne. Jednocześnie zachęcił uczestników spotkania do poszukiwania nowych dróg komunikacji w ramach nauczania. – Trzeba się pytać jak kształtować postawy wiary młodych chrześcijan, dzieci i młodzieży, jednocześnie nie pomijając dorosłych – dodał.

Posłuchaj całej homilii:

ZOSTAW KOMENTARZ