Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

[GALERIA] Biskup Jan Piotrowski: „Dar modlitwy różańcowej może ofiarować każdy człowiek”

sobota, 05 października 2019 14:42 / Autor: Wiktor Żelazny
Wiktor Żelazny

Ponad cztery tysiące wiernych z całej diecezji kieleckiej spotkało się dzisiaj w ramach jedenastej Pielgrzymki Wspólnot Żywego Różańca. W Archiopactwie Ojców Cystersów w Jędrzejowie wierni z trzystu trzech parafii połączyli się tam we wspólnej modlitwie.

- Jak mawiał przed laty ojciec święty Jan Paweł II, pisząc list do dzieci z okazji pewnej rocznicy misyjnej: "Nawet jeśli nie mamy do ofiarowania, tak jak dziecko, żadnych dóbr materialnych, zawsze można ofiarować Zdrowaś Maryjo". I w tym jest piękno modlitwy różańcowej, że dar modlitwy może dać każdy: człowiek zdrowy, chory, cierpiący, ten o dojrzałej wierze, i ten który chce powędrować z Maryją przez życie – mówił ksiądz biskup Jan Piotrowski.  

Wierni diecezji kieleckiej w ramach XI Pielgrzymki Wspólnot Żywego Różańca mogli wziąć udział w konferencjach pod przewodnimi hasłami „Eucharystia źródłem nowego życia” oraz „Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny – Październik 2019”. Wszyscy zgromadzeni połączyli się we wspólnej modlitwie różańcowej, która była celem dzisiejszego spotkania, o czym mówi organizator ksiądz Łukasz Zygmunt: - Przede wszystkim chcemy rozważać różaniec, wspólnie modlić się za siebie i jeszcze bardziej poznawać tajemnice, które objawił Pan Jezus przez Maryję - tłumaczył moderator diecezjalny Róż Żywego Różańca.  

Jak podkreślają uczestnicy spotkania, Maryja odgrywa szczególną rolę w ich życiu: - Maryja jest moją życiową przewodniczką, zawierzam jej wszystkie moje sprawy, rodzinę, pracę, wszystko - mówiła pani Grażyna, która przybyła na spotkanie z parafii Czaple Wielkie. Z kolei pan Fryderyk z Szarpkowa, mówiąc o powodach swojego przybycia do Jędrzejowa, podkreślił znaczenie wiary: - Od małego byłem wychowany religijnie i gdy nie pójdę do kościoła, czuję się jak obłąkany. Wiara daje wszystko – przekonywał.

Spotkanie zakończyła uroczysta Msza święta pod przewodnictwem księdza biskupa Jana Piotrowskiego, który w swoim kazaniu podkreślił znaczenie Maryi i różańca w życiu każdego człowieka: - Różaniec nade wszystko jest drogą głoszenia i zgłębienia tajemnicy Chrystusa. On kształtuje ucznia i misjonarza według Boskiego serca Jezusa – tłumaczył ksiądz biskup.

Posłuchaj całej homilii:

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO